30 czerwca (niedziela), godz. 10.00
Zapraszamy na otwarte wydarzenie rodzinne zamykające wystawę „W Polsce króla Maciusia. 100-lecie odzyskania niepodległości”. Ostatnia niedziela rodzinna będzie jednocześnie finisażem wystawy.
W programie zwiedzanie wystawy z edukatorami, gry i zabawy oraz warsztaty twórcze, na których wycinając, klejąc i dziergając wspólnie przygotujemy wakacyjną wyprawkę dla małego króla. Na zakończenie dnia zaprosimy wszystkich do udziału w wydarzeniu teatralnym.
Program:
10.00-20.00 – Wystawa „W Polsce króla Maciusia. 100-lecie odzyskania niepodległości”
WSTĘP WOLNY
godz. 11.00 – Król Maciuś jedzie na wakacje – dziecięcy finisaż wystawy czasowej
WSTĘP WOLNY
Koniec roku szkolnego, wreszcie wszystkie dzieci mają wolne! Mały król Maciuś chciałby także odpocząć. W czasie zajęć przygotujemy wakacyjną wyprawkę dla małego króla. Ubierzemy drewniane figurki Maciusia w wakacyjne stroje i zaopatrzymy je w odpowiednie akcesoria, plecaki i walizki. Stworzymy także prawdziwe morze… ale zamknięte w słoiku. Wśród kolorowej rafy będą pływać barwne rybki i inne morskie stwory.
W przestrzeni muzeum czekać na Was będzie także gra terenowa o zarządzaniu państwem. 12 stacji zadaniowych, w których uruchomicie wyobraźnię. Na zakończenie dla wszystkich mamy nagrodę niespodziankę – drobną pamiątkę z naszej wstawy.
godz. 15.00 – Nareszcie wakacje! – warsztaty teatralne
WSTĘP WOLNY
Zbliżają się wakacje, a wraz z nimi czas wolny, czas bez obowiązków, bez konieczności zdążenia gdzieś na czas. Z tej okazji zapraszamy dzieci od 6 roku życia wraz z rodzicami na warsztaty teatralne, podczas których uczestnicy wcielą się w ekspertów, podczas których uczestnicy wcielą się w ekspertów i będą debatować na temat czasu wolnego:
– Co to znaczy mieć wolny czas? Kto nim dowodzi?
– Czy sami potrafimy rządzić swoim wolnym czasem?
– Od czego i do czego uciekamy?
– Jakie znamy przestrzenie wolnego czasu w swoim miejscu zamieszkania, a o jakich marzymy?
– Co to znaczy być wolnym?
– Zastanowimy się, jak być panią/panem swojego czasu i jak rozsądnie nim gospodarować.
Warsztaty teatralne poprowadzą:
Justyna Wielgus – performerka, autorka ruchu scenicznego, instruktorka ruchu, pedagożka teatru. Prowadzi warsztaty z obszaru improwizacji kontaktowej, świadomości ciała, alternatywnej motoryki oraz dance ability. Działa w obszarze projektów, szkoleń dotyczących zagadnień pedagogiki teatru, sztuki czy teatru inkluzywnego i społecznego. Współpracuje z Lotte van den Berg w ramach Building conversation (prowadzenie Rozmowy bez słów) oraz najnowszego projektu DYING TOGETHER. Na stałe związana z Teatrem 21.
Sebastian Świąder – absolwent kulturoznawstwa w Instytucie Kultury Polskiej Uniwersytetu Warszawskiego oraz specjalizacji Animacja Kultury. Członek zarządu Stowarzyszenia Pedagogów Teatru. Stażysta Teatru Wiejskiego Węgajty oraz aktor lokalnego zespołu Haz Beszkwej. Projektuje i prowadzi warsztaty teatralne, muzyczne i performatywne dla dzieci, młodzieży, osób dorosłych i seniorów.
gody. 16.00 – Spotkanie dla rodziców wokół pedagogiki Janusza Korczaka – Prawo dziecka by było, czym jest – o fazach rozwoju dziecka, zrozumieniu i wspieraniu
WSTĘP WOLNY
Miejsce Edukacji Rodzinnej „U króla Maciusia”.
W czasie zajęć dzieci pozostają pod opieką edukatorów.
Wybrane myśli pedagogiczne Janusza Korczaka staną się dla nas inspiracją do poszukiwań odpowiedzi na nurtujące nas problemy wychowawcze. Zapraszamy rodziców do otwartej rozmowy z zaproszoną ekspertką Aleksandrą Charęzińską. Jest to ostatnie spotkanie w ramach cyklu, towarzyszącego wystawie. Tym razem porozmawiamy o prawach dziecka.
Czym jest dziecko […]? Czym jest ta połowa ludzkości, żyjąca razem i obok nas w tragicznym rozdwojeniu? Nakładamy na nią brzemię obowiązków jutrzejszego człowieka, nie dając żadnego z praw człowieka dzisiejszego.
Prowadząca: Aleksandra Charęzińska – pedagożka specjalna, terapeutka integracji sensorycznej, specjalistka diagnozy i terapii pedagogicznej.
Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN
U króla Maciusia - miejsce edukacji rodzinnej i przestrzeń zabaw dla dzieci w Muzeum zapraszają na warsztaty i zabawę. SPRAWDŹ AKTUALNĄ OFERTĘ Muzeum POLIN jest pierwszą w Polsce publiczno-prywatną instytucją tworzoną wspólnie przez rząd, samorząd lokalny …
00-157 Warszawa
+48 22 47 10 327
info@polin.pl
http://www.polin.pl
facebook