Jadzia Pętelka

Krakowski Park Jordana zamieni się w magiczną krainę

📅 sobota 27.06.2015
Krakowski Park Jordana zamieni się w magiczną krainę

To tylko nieliczne atrakcje przygotowane dla najmłodszych krakowian z okazji zakończenia drugiej edycji programu „Bezpieczniki Taurona. Włącz dla dobra dziecka". Do wspólnej zabawy firma Tauron Dystrybucja zaprasza już w sobotę 27 czerwca w godzinach 10.00. – 15.00

Rodzice i dzieci, którzy chcą aktywnie spędzić najbliższą sobotę mogą wybrać się do Parku Jordana położonego przy al. 3 Maja. W tym dniu zamieni się on w magiczną Krainę Tauronka, gdzie główną atrakcją będzie plenerowa gra miejska  „Agenci w Czerni. Kraina Tauronka."  Udział w niej przewidziany jest dla 3-5 osobowych drużyn, złożonych z dorosłych i dzieci w wieku 6-12 lat (w każdej drużynie musi być przynajmniej jeden uczestnik w tym wieku). Dla młodszych krakowian organizator przewidział dodatkowe atrakcje w postaci ciekawych zabaw w edukacyjnym barwnym miasteczku.

Uczestnicy gry miejskiej wcielą się w Agentów w Czerni, żeby uratować pogrążoną w mroku Krainę Tauronka. Na starcie każda drużyna otrzyma identyfikator Agenta, mapę krainy oraz komplet punktów energii. Na uczestników zabawy czeka ponad 30 zadań oraz misji specjalnych do wyboru, podczas których dowiedzą się czym jest prąd, poznają zasady bezpiecznego korzystania z energii elektrycznej i jej oszczędzania.

Każdy z uczestników gry miejskiej otrzyma od organizatora upominek. Wszyscy, którzy chcą wziąć udział w zabawie muszą zarejestrować się za pośrednictwem formularza na stronie internetowej www.bezpiecznikitaurona.pl do 25.06.2015r. do godziny 23:59. Dla trzech najlepszych drużyn firma przewidziała także nagrody rzeczowe w postaci wakacyjnego sprzętu sportowego. Udział w zabawie jest bezpłatny.

Wydarzenie odbędzie się w ramach zakończenia naszego edukacyjnego programu „Bezpieczniki Taurona. Włącz dla dobra dziecka", dzięki któremu wykształcamy wśród najmłodszych właściwe postawy i zachowania w kontakcie z prądem. W tym roku, na naszym obszarze działalności przeprowadziliśmy już drugą edycję Bezpieczników – mówi Marcin Marzyński z TAURON Dystrybucja.

Na program „Bezpieczniki Taurona. Włącz dla dobra dziecka" składał się cykl bezpłatnych zajęć dydaktycznych dla uczniów szkół podstawowych z południowej Polski. W jego ramach mogli oni także np. zwiedzić objazdowe miasteczka edukacyjne, uczestniczyć w spektaklu teatralnym: „Pstryk! I wszystko jasne czy Tesla vs Edison czyli z prądem lub pod prąd" oraz zobaczyć krótkometrażowy film „Agenci w czerni." O skuteczności prowadzonych działań świadczy ponad 110 tys. dzieci, które firma przeszkoliła w ramach programu w ciągu jego dwóch edycji, 1 200 placówek, w których prowadziła lekcje oraz ponad 90 zaangażowanych w ich przeprowadzenie wolontariuszy.

Więcej informacji na stronie: www.bezpiecznikitaurona.pl

„Agenci w Czerni. Kraina Tauronka", to plenerowa gra miejska zorganizowana przez firmę Tauron Dystrybucja. Kraina Tauronka to niewielkie, ale zamożne królestwo, w którym mieszkańcy dzięki Dobrej Energii wiedli spokojny i dostani żywot. Nieoczekiwanie krainą zawładnęła Ciemność za sprawą Pożeraczy i Porażaczy – tajemniczych stworów żywiących się marnowaną energią elektryczną i czyniących spustoszenie w urządzeniach oraz przewodach elektrycznych. Pogrążona w mroku Kraina Tauronka wypatruje wybawców – Agentów w Czerni. Muszą oni zdiagnozować uszkodzenia, wymyślić jak usunąć usterki i wezwać pomoc lub – jeśli to możliwe i dozwolone – naprawić uszkodzenia. Tylko wtedy uda się pochwycić wszystkie stwory. Miniporadnik Agenta w Czerni, czyli zbiór najważniejszych zasad gry, zostanie przesłany zarejestrowanym drużynom e-mailem.

Program "Bezpieczniki TAURONA. Włącz dla dobra dziecka" to kontynuacja, a zarazem rozszerzenie i ujednolicenie, dotychczasowego zaangażowania Grupy TAURON w kwestie związane z bezpiecznym używaniem energii elektrycznej. Organizatorami są spółka TAURON Dystrybucja i Fundacja TAURON. Program został objęty patronatem Rzecznika Praw Dziecka i Ministra Edukacji Narodowej.