Kosmiczna sprawa – spektakl dla dzieci w Kielcach

Teatr Lalki i Aktora Kubuś w Kielcach mapa

niedziela 19.03.2017

kosmiczna sprawa spktakl

Kierunek: Ziemia.
Cel: unicestwić bezmyślny gatunek ludzki.
Działanie: pod przykryciem, jako miejscowi.

Oto główne założenia planu, który przyświeca nad wyraz rozumnym istotom pozaziemskim – Móżdżkom. Planu, aby zgładzić ludzki świat, a zwłaszcza targające nim uczucia, bo przecież (to jasne!) z tych uczuć nie może wyjść nic dobrego. Z taką misją na Ziemię zstępują kosmici, a że podszywają się pod zwyczajną, ludzką rodzinę, ich kosmiczna sprawa, przybiera kosmiczny i nieprzewidywalny obrót. Czy nie znający emocji chłopiec z kosmosu może się zaprzyjaźnić z małą, ziemską dziewczynką, która nikogo nie lubi? Czy rodzicie tej dwójki czegoś się od niej nauczą? Co jest ważniejsze: serce czy rozum? I wreszcie: jak w tej historii potoczy się los ludzkości?

„Kosmiczna sprawa” to pełna dowcipu opowieść o tym, co najważniejsze. O przyjaźni i uczuciach, bez których świat może i byłby bardziej poukładany, ale byłby też nudny i smutny. Mądra i zabawna sztuka Agaty Biziuk nie idealizuje ludzi widzianych oczami przybyszów z innej planety. Ludzkie poczynania i przywary bywają tu trudne, tak jak trudno rozstrzygać o racjach rozsądku i emocji.

Spektakl prezentuje kilku typowych mieszkańców Ziemi w ich pełnej krasie, ale jednak z przymrużeniem oka. Do tego w bardzo atrakcyjnej formie wizualnej – z zastosowaniem nowoczesnych środków scenograficznych i multimediów.

Spektakl aktorski.
Czas trwania – 1 godz. (bez przerwy)

19 marca, godz. 17.00

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Teatr Lalki i Aktora Kubuś

Teatr Lalki i Aktora Kubuś w Kielcach

Teatr wystawia spektakle dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Do realizacji naszych przedsięwzięć zapraszamy wybitnych twórców z kraju i z zagranicy. Poza regularną działalnością repertuarową realizujemy liczne projekty artystyczne i edukacyjne, często wspólnie z innymi instytucjami. Wśród …

Więcej

Adres:

ul. Duża 9
25-304 Kielce


Kontakt:

41 344-58-36
sekretariat@teatrkubus.pl
http://www.teatrkubus.pl
facebook

 
ZOBACZ TAKŻE:teatr