Konwój Muszkieterów 2012

📅 wtorek 03.01.2012
Konwój Muszkieterów 2012

Już w Nowym Roku, 3 stycznia wystąpi w Zbąszyniu Teatr Wariaté ze spektaklem zatytułowanym „Zimowa Układanka”.

Jak co roku, w okresie świąteczno-noworocznym, Fundacja działająca przy Grupie Muszkieterów organizuje akcję charytatywną Konwój Muszkieterów. Celem tej kampanii jest wspieranie najbardziej potrzebujących placówek opiekuoczo-wychowawczych i ośrodków pomocy społecznej z miast, w których działają supermarkety Intermarché i Bricomarché. W tym roku pod hasłem „Konwój Muszkieterów Dzieciom”, kampania organizowana jest już po raz jedenasty.

W ciągu dziesięciu lat trwania akcji, Konwój Muszkieterów dotarł do blisko 1.500 placówek, w tym: domów dziecka, ośrodków pomocy społecznej, parafii oraz punktów PCK i Caritas, udzielając im wsparcia o wartości ponad 6 mln zł. –Z roku na rok rośnie liczba placówek, które korzystają z naszego wsparcia. Docieramy przede wszystkim do placówek znajdujących się w małych i średnich miejscowościach, które często zmagają się z problemami finansowymi i potrzebują wsparcia z zewnątrz. To nasi sąsiedzi, więc tym bardziej nie możemy zapominad o nich w tym świątecznym okresie – podkreśla Marek Feruga, Prezes Grupy i Fundacji Muszkieterów.

W tym roku, pomoc finansowa w wysokości 3,5 tys. złotych zostanie przekazana 243 placówkom, wskazanym przez właścicieli supermarketów Intermarché i Bricomarché, w tym 42 z Wielkopolski. Łącznie do ośrodków w województwie wielkopolskim trafi ponad 150 tys. zł. W Zbąszyniu pomoc Muszkieterów otrzyma Caritas przy Parafii Rzymsko-Katolickiej p.w. Najświętszej Maryi Panny Wniebowziętej.

Jak wyjaśnia Izabela Łokied, właścicielka supermarketów Intermarché w Zbąszyniu oraz w Zbąszynku, sklep w Zbąszyniu powstał w zeszłym roku i w Konwoju Muszkieterów bierze udział po raz pierwszy. –Zdecydowaliśmy się wesprzed Caritas przy Parafii Rzymsko-Katolickiej, gdyż w miejscowości brak jest innych placówek, które potrzebowałyby wsparcia, jak np. dom dziecka czy ośrodek pomocy społecznej. Wiemy, że poprzez Caritas pomoc rzeczywiście trafi do najbardziej potrzebujących – podkreśla Izabela Łokied.

Poprzez swój drugi sklep w Zbąszynku Izabela Łokied wspiera ponadto Parafialny Zespół Caritas przy Parafii pw. Apostołów św. Szymona i św. Judy Tadeusza w Kosieczynie.

W ramach tegorocznego Konwoju, Muszkieterowie przygotowali także niespodziankę dla najmłodszych. 3 stycznia w czytelnio-kawiarnii w Domu Katolickim w Zbąszyniu, najmłodsi mieszkańcy miasta będą mieli okazję uczestniczyd w wyjątkowych, interakcyjnych jasełkach. -„Zimowa układanka” to spektakl stworzony z myślą o najmłodszych widzach, którzy wraz z aktorami będą mogli układad na scenie ogromne klocki, które po złożeniu utworzą obraz przedstawiający jedną ze scen spektaklu – podkreśla Marek Cyris z Teatru Wariaté.

Na przedstawienie zaprosiliśmy nie tylko podopiecznych Caritas ze Zbąszynia, ale również przedszkolaki, wychowanków działających przy przedszkolach świetlic terapeutycznych oraz najmłodszych uczniów zbąszyoskiej podstawówki. Dla małych widzów przygotowaliśmy również konkursy z nagrodami oraz słodkie upominki – podkreśla Izabela Łokied. Wśród zaproszonych gości znaleźli się również przedstawiciele władz Zbąszynia i Zbąszynka, a także przedstawiciele Caritas z Kosieczyna oraz Zbąszynia, którym przed spektaklem właścicielka Intermarché wręczy czeki o wartości 3.5 tys. zł.

Więcej informacji na temat Konwoju Muszkieterów będzie można znaleźć na plakatach promujących akcję, w gazetkach handlowych, na stronach internetowych: www.muszkieterowie.pl, www.intermarche.pl oraz www.bricomarche.pl, a także w lokalnej prasie.