Weleda
Weleda Baby

konkurs ofert na najem budynków użytkowych z przeznaczeniem na prowadzenie przedszkoli niepublicznyc

📅 wtorek 08.03.2011 do niedziela 20.03.2011

Konkurs dotyczy 7 budynków użytkowych i 1 lokalu użytkowego wraz z dzierżawą terenów: przy ul. ul.: Ławniczej 1/2, ul. Żuławskiej 108, ul. Bednarskiej 22, ul. Pachołów 1, ul. Pólnicy 26, ul. Arkońskiej 25, ul. Chałubińskiego 18 oraz zbiegu ul. Nieborowskiej i Anny Jagiellonki (budowane przedszkole modułowe).

Oferent musi zobowiązać się m.in. do „rekrutacji dzieci prowadzonej przez Miasto Gdańsk zgodnie z zasadami i kryteriami stosowanymi w stosunku do przedszkoli publicznych – jednostek organizacyjnych Miasta Gdańska”, co oznacza, że przedszkola te wezmą udział w elektronicznej rekrutacji.

Dodatkowo, prezydent Gdańska wprowadził warunek, że oferent „zobowiązuje się do pobierania odpłatności za usługi świadczone przez przedszkole w wysokości nie przekraczającej wskaźnika 1,25 miesięcznej dotacji na dziecko przebywające w przedszkolu (łącznie z opłatą za zajęcia dodatkowe) bez wyżywienia”.

Obecnie miesięczna dotacja na dziecko w przedszkolu niepublicznym wynosi 435, 38 zł. Oznacza to, że miesięczna opłata pobierana od Rodziców przez najemcę nie będzie mogła być wyższa niż 544 złote (bez wyżywienia).

Warto zwrócić uwagę, że przedszkola oddane zostaną w najem aż na 10 lat. Oznacza to, że przez 10 lat będzie obowiązywał warunek ceny maksymalnej pobieranej przez najemcę.

Dziesięcioletni okres najmu pozwoli też najemcy na lepsze planowanie ewentualnych inwestycji, podnoszenie standardu i uzyskiwania dotacji np. z UE – spowoduje większy komfort prowadzenia przedszkola.

Szczegółowe warunki konkursu znajdują się w załączniku.

Termin składania ofert upływa z dniem 20 marca 2011 roku.

ul. Nowe Ogrody 8/12
fax: +48 (058) 302 39 41

tel. centrala: +48 (058) 323 60 00, +48 58 323 60 05; tel. informacja: +48 (058) 323 60 30
umg@gdansk.gda.pl