Akademia tańca

📅 piątek 08.11.2013
Konkurs dla Szkół – Talent do niemarnowania

do 8.11.13

Konkurs Tesco dla Szkół – "Talent do niemarnowania"

Jeszcze tylko do 8 listopada szkoły mogą zgłaszać się do konkursu Tesco dla Szkół – „Talent do niemarnowania" i walczyć o jedną z 10 pracowni multimedialnych oraz wyposażenie szkolnej sali kinowej. 11. edycja programu Tesco dla Szkół koncentruje się na problemie marnowania żywności, a jego partnerem merytorycznym jest Federacja Polskich Banków Żywności. Już prawie 30 placówek z województwa łódzkiego zgłosiło się do udziału w konkursie i przygotowuje prace konkursowe. Czy Wasza najbliższa szkoła dołączyła do zabawy i ma szansę na wygraną?

Uczestnicy konkursu będą poznawać sposoby na niemarnowanie jedzenia i rywalizować o cenne nagrody w emocjonującym konkursie filmowym, wśród jurorów którego znajdą się m.in. wykładowcy profesjonalnej szkoły filmowej Wajda School oraz znany i ceniony krytyk kulinarny Robert Makłowicz. Tylko do 8 listopada szkoły mogą przysyłać prace konkursowe stworzone przez zespoły swoich uczniów, czyli maksymalnie dwuminutowe filmiki promujące niemarnowanie żywności. Czas ucieka!

Praca nad filmem konkursowym to także szansa na rozwijanie talentów uczniów poprzez niestandardową pracę projektową, integrację oraz promocję szkoły oraz regionu. – Uczniowie podczas trwania konkursu musieli zjednoczyć się w działaniu, wykazać się kreatywnością, aktywnością i systematycznością. Pisali ogłoszenia, które rozwieszali w sklepach Tesco, firmach i urzędach, wysyłali prośby o głosowanie na nasz filmik do znajomych – mówi Sylwia Miedziak-Walawender, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Strykowie, dwukrotnego laureata konkursu.

Zwycięzcy otrzymają wartościowe nagrody, m.in. 10 nowoczesnych pracowni multimedialnych dla swoich szkół, a na uczniów i nauczycieli czekać będą setki nagród indywidualnych. Dodatkowo zespół, który zdobędzie największą liczbę głosów w całym województwie łódzkim, otrzyma wyposażenie nowoczesnej szkolnej sali kinowej.

– W nakręceniu filmu pomagali rodzice i sąsiedzi. Udział w konkursie zjednoczył społeczność szkoły wokół działań związanych z projektem konkursowym. Przeprowadziliśmy dużą akcję promocyjną. – mówi Agnieszka Trapsza-Lorek, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 114 w Łodzi, laureata konkursu Tesco dla Szkół w 2010 roku – Dzieci, rodzice, pracownicy szkoły propagowali film wśród znajomych oraz na forach internetowych. Udział w Tesco dla Szkół jest dla wielu placówek doskonałą okazją do wypromowania się na forum lokalnym i ogólnopolskim oraz do zmobilizowania swojej społeczności do wsparcia szkoły. Co piąta szkoła biorąca udział w poprzedniej edycji Tesco dla Szkół zaangażowała do pomocy całą społeczność lokalną: od rodziców i sąsiadów, przez władze, po miejscowe firmy i organizacje.

Jak można zobaczyć na interaktywnej mapie konkursu na http://www.tescodlaszkol.pl/mapa-szkol, udział w nim zadeklarowało już wiele szkół z województwa łódzkiego. Która z nich okaże się najlepsza w województwie, a które powtórzą wcześniejsze sukcesy placówek z Łodzi oraz Strykowa i staną na podium? Zapraszamy chętnych do śledzenia konkursu, a wszystkie aktywne szkoły podstawowe i gimnazjalne do walki o atrakcyjne nagrody!