Weleda

Konkurs dla Dzieci w Poznaniu

📅 czwartek 10.06.2010
Konkurs dla Dzieci w Poznaniu
Czy wiecie, że pierwsza wzmianka o ratuszu
w Poznaniu pochodzi sprzed 700 lat, z 1310 roku?

Serdecznie zapraszamy DZIECI – uczniów szkół podstawowych i przedszkoli w Poznaniu do udziału w konkursie plastycznym pod hasłem "LEGENDY RATUSZOWE". Narysujcie lub namalujcie dowolną techniką ilustrację do Waszej ulubionej poznańskiej legendy. A pięknych legend jest wiele – choćby o Koziołkach, o Królu kruków, o Zamkowym wzgórzu, czy o Założeniu Poznania.
Rozstrzygnięcie konkursu i ogłoszenie wyników nastąpi w sobotę, 19 czerwca 2010 roku, w samo południe, podczas imprezy "Tropem Tradycji – ratuszowe rocznice" na Trakcie Królewsko – Cesarskim w Poznaniu. Wręczenie nagród odbędzie się po spektaklu z cyklu "Kwadranse Ratuszowe", oczywiście przed Ratuszem. Laureaci otrzymają nagrody książkowe i dyplomy.
Prace konkursowe prosimy składać w nieprzekraczalnym terminie do czwartku, 10 czerwca br., w Księgarni Poznańskiej (Centrum Handlowe M1, ul. Szwajcarska 14) lub w Ratuszu (Stary Rynek 1), w godzinach otwarcia Muzeum Historii Miasta Poznania (wtorek, środa, czwartek: 9.00 – 15.00; piątek: 12.00 – 21.00; sobota, niedziela: 11.00 – 18.00).

UWAGA! Na odwrocie każdej zgłoszonej na konkurs pracy muszą znajdować się: imię i nazwisko autora, jego wiek, telefon, adres i mail domowy lub szkolny (przedszkolny). Prosimy też o podanie tytułu legendy, do której przygotowana została ilustracja. Prace nie podlegają zwrotowi. Dodatkowe informacje pod numerem telefonu 605 252 695.

Życzymy powodzenia!

Organizatorzy konkursu:
Polskie Towarzystwo Wydawców Książek,
Księgarnia Poznańska

Partnerzy:
Muzeum Historii Miasta Poznania (oddział Muzeum Narodowego),
Centrum Turystyki Kulturowej "TRAKT"

Patroni medialni:
Radio Merkury, Poznański Informator Kulturalny, Sportowy i Turystyczny "IKS,