Weleda

Konkurs dla Dzieci w Gdańsku

📅 poniedziałek 17.05.2010
Konkurs dla Dzieci w Gdańsku
Nadbałtyckie Centrum Kultury w Gdańsku zaprasza uczniów do udziału w konkursie na małą formę literacką (nie przekraczającą 4 wersów), która pokaże Gdańsk w zabawnej, żartobliwej formie.

Konkurs ogłaszamy w ramach 5. Bałtyckich Spotkań Ilustratorów, które będą trwały do listopada tego roku. Gośćmi Spotkań będą artyści z całej Polski i zagranicy. W ramach Spotkań odbędą się warsztaty plastyczne, wystawy i spotkania z ilustratorami książek dla dzieci.

Organizatorem Konkursu jest:
Nadbałtyckie Centrum Kultury w Gdańsku
ul. Korzenna 33/35

Termin nadsyłania prac:
17 maja 2010 roku

{{moduly ntltresc}}

CELE KONKURSU

1. Stworzenie małej formy literackiej przedstawiającej nasze miasto jako miejsce przyjazne dla mieszkańców i turystów, zapraszającej do jego odwiedzin.
2. Zachęcanie młodych ludzi do pozytywnego myślenia o swoim mieście, jego mieszkańcach i zabytkach.

ZASADY UCZESTNICTWA

1. Przedmiotem konkursu jest mała forma literacka (np. hasło, aforyzm, dwuwiersz, krótki wiersz) promująca miasto Gdańsk. Mile widziane odwołania do charakterystycznych miejsc Gdańska, takich jak: zabytki, plaża, morze… Praca powinna przedstawiać miasto i jego mieszkańców w sposób pogodny, dowcipny, może bawić i śmieszyć.

2. Praca konkursowa nie może przekraczać 4 wersów. Musi być prosta i łatwa do zapamiętania, może mieć formę rymowaną. Powinna zawierać nazwę "Gdańsk".

3. W konkursie mogą brać udział uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych województwa pomorskiego.

4. Praca konkursowa musi być utworem własnym autora, pracą oryginalną, nie wykorzystującą już istniejących.

5. Prace konkursowe można przesłać pocztą na adres: Nadbałtyckie Centrum Kultury w Gdańsku, ul. Korzenna 33/35, 80-851 Gdańsk, do dnia 17 maja 2010 roku (decyduje termin dotarcia pracy do sekretariatu NCK), albo dostarczyć bezpośrednio do siedziby organizatora.
Prace konkursowe można też przesłać mailem na adres: konkursgdansk@nck.org.pl

6. Każda praca powinna zostać podpisana imieniem i nazwiskiem autora, należy również podać jego adres domowy oraz e-mail (jeżeli autor pracy posiada e-mail). Jeżeli praca konkursowa przygotowana była pod opieką nauczyciela, należy podać także jego imię i nazwisko, telefon kontaktowy, e-mail oraz nazwę i adres szkoły. Każdą pracę należy opatrzyć dopiskiem: KONKURS NA MAŁĄ FORMĘ LITERACKĄ O GDAŃSKU.

7. Prace zostaną ocenione przez jury powołane przez Organizatora.

8. Każdy uczestnik poprzez nadesłanie hasła wyraża zgodę na:
– wzięcie udziału w Konkursie na warunkach określonych niniejszym regulaminem;
– przetwarzanie przez NCK danych osobowych uczestników w zakresie niezbędnym dla przeprowadzenia Konkursu (zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 29.09.1997, Dz.U. nr 133 poz. 883);
– opublikowanie na łamach prasy regionalnej oraz stronach internetowych NCK i Miasta Gdańska wizerunków uczestników oraz ich imion i nazwisk;
– przekazanie na rzecz NCK wszystkich majątkowych praw autorskich do przesłanych haseł, w tym prawa do publikowania w druku i za pośrednictwem sieci Internet, dla celów promocyjnych miasta Gdańska oraz 5. Bałtyckich Spotkań Ilustratorów.

9. Uroczysty finał konkursu – wręczenie nagród i wyróżnień laureatom – odbędzie się w siedzibie Nadbałtyckiego Centrum Kultury w Gdańsku w terminie ogłoszonym przez organizatora. Uczestnicy spotkania wraz z opiekunami przyjeżdżają na własny koszt.

10. Prace konkursowe zostaną zaprezentowane gościom 5. Bałtyckich Spotkań Ilustratorów, które odbędą się w październiku 2010 roku w Nadbałtyckim Centrum Kultury i Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Planujemy także ich wykorzystanie podczas warsztatów towarzyszących Spotkaniom od maja do października 2010.

CO MOŻNA WYGRAĆ?

W konkursie można wygrać:
– publikację pracy (podpisanej imieniem i nazwiskiem autora) na billboardach promujących Gdańsk oraz na okolicznościowych kartkach towarzyszących 5. Bałtyckim Spotkaniom Ilustratorów,
– nagrody rzeczowe.

POSTANOWIENIA KOŃCOWE

W kwestiach dotyczących przebiegu Konkursu, nieprzewidzianych niniejszym regulaminem,
głos rozstrzygający należy do Organizatorów.