Weleda

koncerty muzyki klasyxcznej

godz. 17:00 – Złote przeboje wielkiej muzyki

W programie m.in.:

„Alleluja" W. A. Mozarta, duet Figara i Rozyny z „Cyrulika sewilskiego" i wirtuozowska tenorowa „Tarantela" G. Rossiniego, najsłynniejsza aria tenorowa „Nessun dorma" z opery „Turandot" G. Pucciniego, przeboje tenorowe z repertuaru J. Kiepury i L. Pavarottiego, song „Nie żegnaj mnie Argentyno" z musicalu „Evita" i „Memory" z musicalu „Koty" L. Webera, oraz duet „Czy mnie kochasz" i kuplety Tewiego z musicalu „Skrzypek na dachu" J. Bocka.

Wystąpią:

Zofia Kotlicka – Wiesztordt – sopran

Wojciech Lewandowski – tenor

Witalij Wydra – tenor

Emilia Grażyńska – fortepian

Barbara Żurowska – Sutt – prowadzenie koncertu

Zofia Kotlicka – Wiesztordt, śpiewaczka Opery Bałtyckiej w Gdańsku. Ma w swoim repertuarze pierwszoplanowe role sopranowe. Debiutowała jeszcze jako studentka w partii „Gildy" w operze „Rigoletto" G. Verdiego. Znakomita wykonawczyni sopranowych partii oratoryjnych i kantatowych.

Wojciech Lewandowski, śpiewak Opery Bałtyckiej w Gdańsku o bardzo szerokiej skali głosu. Posiada bogaty repertuar nie tylko tenorowy, ale także barytonowy a nieraz nawet sięga do repertuaru basowego.

Witalij Wydra – także artysta Opery Bałtyckiej w Gdańsku. Jest laureatem Pierwszego Europejskiego Konkursu Tenorowego w Sosnowcu i laureatem nagrody specjalnej ufundowanej przez Wiesława Ochmana za wykonanie polskiej pieśni „Kozak" S. Moniuszki.

godz. 20:00 – Wiedeń, Wiedeń, Wiedeń – muzyka klasyczna

Koncert ponadczasowych muzycznych perełek wiedeńskich kompozytorów – J. Straussa, E. Kálmána, F. Lehára, F. Kreislera, polskiego kompozytora R. Sieczyńskiego, który napisał najpiękniejszego walca o Wiedniu, oraz tych, których Wiedeń podziwiał.

Blasku stworzonemu wiedeńskiemu salonowi doda występ Zespołu Tańca „Rapsodia" pod kierownictwem Beaty Stoppy. W programie koncertu m .in.: duety operowe (m.in. z „Traviaty" G. Verdiego), operetkowe (z „Zemsty nietoperza" i „Barona cygańskiego" J. Straussa, „Księżniczki czardasza" , „Hrabiny Maricy", „Wesołej wdówki" F. Lehára, „Wiedeń, miasto moich marzeń" R. Sieczyńskego, piosenki neapolitańskie oraz przeboje musicalowe (m.in. z „My Fair Lady" F. Loewe).

Wystąpią:

Agnieszka Tomaszewska – sopran

Krzysztof Gasz – tenor

Natalia Walewska – skrzypce

Emilia Grażyńska – fortepian

Zespół Tańca „Rapsodia"

Barbara Żurowska – Sutt – prowadzenie koncertu

Agnieszka Tomaszewska – niezwykła osobowość sceniczna młodego pokolenia. Ukończyła Uniwersitat für Musik und Darstellende Kunst Wien oraz Das Internationale Opernstudio der Hamburgische Staatsoper. Gdańską Uczelnię Muzyczną ukończyła jako stypendystka Ministra Kultury. Występuje na scenach filharmonicznych i operowych niemal całego świata.

Krzysztof Gasz, – wykonawca pierwszoplanowych ról tenorowych w Operze Nova w Bydgoszczy i Operze Batyckiej w Gdańsku.

Natalia Walewska – koncertmistrz Polskiej Filharmonii Bałtyckiej, laureatka Diamentowej Płyty za nagranie „Pór Roku" A. Vivaldiego, znakomita odtwórczyni wirtuozowskich miniatur skrzypcowych.

Emilia Grażyńska – pedagog Akademii Muzycznej w Gdańsku ceniona pianistka kameralistka.

Zapraszamy na do Międzynarodowego Bałtyckiego Parku Kulturowego Faktoria przy ulicy Zastawnej w Pruszczu Gdańskim. Na wszystkie spektakle i koncerty WSTĘP WOLNY.

ORGANIZATORZY: Miasto Pruszcz Gdański, Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego, Centrum Kultury i Sportu Teatr Wybrzeże. SPONSOR: Zakłady Mięsne Nowak. PARTNERZY: SKM, Next Board, Twójbillboard.pl, PATRONI MEDIALNI: Radio Plus, Dziennik Bałtycki, Naszemiasto.pl, Pruszcz.com, Telewizja EiA, Pomorska TV, Wrota Pomorza, Mudzaba.pl