Królik i Misia

Koncerty dla dzieci – Gdzie jest muzyka?

📅 piątek 11.10.2013 do sobota 12.10.2013
Koncerty dla dzieci – Gdzie jest muzyka?

K O N C E R T Y   D L A    D Z I E C I
Gdzie jest muzyka – "Na ulicach Krakowa"

piątek, 11 października o godz. 9.00, 11.00, 13.00

sobota, 12 października o godz. 10.00, 12.00
Sala Filharmonii

W y k o n a w c y :
Anna Sokołowska, Sławomir Rokita – scenariusz, prowadzenie
Renata Żełobowska-Orzechowska – kier.muz., fortepian
Mateusz Bień – projekcje multimedialne

Michał Bylica – trąbka
Michał Poniżnik – klarnet
Michał Dąbek – wiolonczela
Marianna Dąbek – akordeon

Magdalena Turek – skrzypce (stypendystka Fundacji Pro Musica Bona)

Zespół Missionaries of Rhythm (street and break dance)

Babcia i Dziadek spędzili wakacje w leśniczówce w głębi lasu, Kuzynka – w domku nad morzem, a po powrocie wszyscy stwierdzili, że bardzo w tym czasie brakowało im muzyki (śpiew ptaków i szum fal czasami nie wystarczają…). Postanowili nadrobić ten czas poszukując i słuchając muzyki w różnych miejscach miasta. A że z wizytą zapowiedział się ich dawno nie widziany Przyjaciel, zaplanowali więc wspólne wyjście na koncert. Przyjaciel wspominał kiedyś o nagraniu płyty, do której przydałyby się różne fragmenty muzyki na żywo, toteż zaproponował po koncercie spacer,  w poszukiwaniu ciekawych miejsc, w których można muzykować i słuchać. Spóźnił się jednak na spotkanie i ruszył na spacer sam. Babcia, wiedząc, ze na koncercie nie można używać komórki, zostawiła ją w domu, tak że nie można było odnaleźć Przyjaciela drogą telefoniczną.
I w tym właśnie punkcie historii spotykamy się z nimi wszystkimi i ruszamy wspólnie na spacer, próbując odszukać zagubionego Przyjaciela. W tym czasie poznamy różne ciekawe muzykujące osoby:  rodzeństwo, które upodobało sobie zaułki Starego Miasta (akordeonistka Marianna Dąbek
i  wiolonczelista Michał Dąbek ), trębacza z Wieży Mariackiej (Michał Bylica), klarnecistę, któremu najlepiej muzykuje się w kafejkach Kazimierza (Michał Poniżnik) bardzo zdolną, biegającą z lekcji na lekcję licealistkę (skrzypaczka Magdalena Turek), grupę Missionaries of Rhythm,uprawiającą break dance i street dance (czy wiecie, co to takiego ? )  Ale obraz ulic Krakowa byłby niepełny bez kwiaciarki, wróżki – Cyganki, tramwaju…
Jednak nie możemy zdradzić wszystkich atrakcji, dlatego też zapraszamy na wspólny muzyczny spacer wszystkich tych, którzy chcą się dowiedzieć, jak skończyła się ta historia. Spotykamy się 7 i 11października, czyli w poniedziałek i piątek o godz. 9.00, 11.00 i 13.00 oraz w sobotę, 12 października o godz.10.00 i 13.00. Do zobaczenia!

APM

BILETY: 20 zł

Kasa biletowa:
wt. – czw.. w godz. 11 – 14, 15 – 19
pt. 11-14, 15-19.30
sob. – na godzinę przed koncertem.

Rezerwacja:
Biuro Organizacji Widowni i Marketingu – tel. +48 (12) 429 13 45