Weleda

Koncert jazzowy: Janusz Mackiewicz Quartet Układ scalony

📅 wtorek 07.09.2010
Koncert jazzowy: Janusz Mackiewicz Quartet Układ scalony

To kwartet muzyków, którzy znają się od lat i rozumieją się w ciemno, telepatycznie. Na najnowszej płycie ludzie z układu Macka coraz częściej opuszczają melodyjny jazz środka, by dać ponieść się emocjom[…]". (Dziennik Bałtycki – Tomasz Rozwadowski)

07 październik czwartek godz. 20.00

Miasto Aniołów Gdańsk ul. Chmielna 26, tel.: 504 025 222

Koncert jazzowy: Janusz Mackiewicz Quartet „Układ scalony"

Wstęp 25,00 zł

Janusz „Macek" Mackiewicz – kontrabas

Dominik Bukowski – wibrafon

Darek Herbasz – saksofony

Marcin Jahr – perkusja

Janusz Mackiewicz – na stałe współpracuje z Przemkiem Dyakowskim i zespołem "Take It Easy", oraz prowadzi własny zespół. Współpracował między innymi z Piotrem Baronem, Wojciechem Karolakiem, Tomaszem Szukalskim, Januszem Muniakiem, Krystyną Prońko, Janem Ptaszynem Wróblewskim, Jarkiem Śmietaną, Leszkiem Możdżerem. W roku 2003 nagrał pierwszą autorską płytę z kolędami "W Dzień Bożego Narodzenia". W styczniu tego roku ukazała się jego druga autorska płyta "Frogsville". W lutym 2008 płyta "Melisa" Przemka Dyakowskiego, w nagraniu której brał udział, zyskała status Złotej Płyty. W 2009 roku wydał kolejną autorską płytę „Układ Scalony".

Dominik Bukowski – wibrafonista, zdobywca indywidualnego wyróżnienia na Ogólnopolskim Przeglądzie Zespołów Jazzowych w Gdyni (1999), zwycięzca konkursu Bielskiej Zadymki Jazzowej 2002. Od 2003 roku zajmuje II miejsce w kategorii wibrafon roku w ankiecie Jazz Forum. Nagrał ponad 10 płyt. Współpracował i nagrywał z takimi muzykami jak: Janusz Muniak, Leszek Możdżer, Piotr Wojtasik, Maciej Sikała, Jacek Kochan, Leszek Kułakowski, Wojciech Staroniewicz, Emil Kowalski, Raivo Tafenau (Estonia) Kent Sangster (Kanada). Jego autorska płyta PROJEKTOR znalazła się w pierwszej dziesiątce najlepszych płyt 2005 roku. W 2008 wydał kolejną autorską płytę "Times Get Changes", a w 2009 najnowszą płytę zatytułowaną "Vice Versa".

Darek Herbasz – saksofonista tenorowy młodego pokolenia. Współzałożyciel trójmiejskich formacji "Orangetrane", "Just Friends", "Sanktoria"; zdobywca wielu nagród w prestiżowych konkursach, m.in. dwukrotny laureat konkursu Jazz Juniors 1995 i 1996, Jazz nad Odrą, Pomorska Jesień Jazzowa. Współpracował m.in. z: Januszem Muniakiem, Maciejem Sikałą, Emilem Kowalskim, Mieczysławem Szcześniakiem, Tymonem, Jackiem Olterem, Olgierdem Walickim, Kentem Sangsterem (kanadyjski saksofonista). Jego grę możemy podziwiać na płytach zespołów Orangetrane, Sanktoria, Follow The Soul.

Marcin Jahr – profesjonalną karierę rozpoczął w Kwintecie Jana "Ptaszyna" Wróblewskiego (1987). Później współpracował m.in. z Garrisonem Fewellem, Nicolasem Simionem, Joachimem Menclem, Piotrem Wojtasikiem, Mieczysławem Szcześniakiem, Kubą Stankiewiczem, Lorą Szafran z zespołem "New Presentation", Piotrem Baronem, Zbigniewem Namysłowskim; okazjonalnie z Tomaszem Stańko, Januszem Muniakiem, Krzysztofem Herdzinem i z wieloma innymi. Brał udział w festiwalach jazzowych w Polsce i za granicą. Obecnie na stałe współpracuje z: Piotrem Wojtasikiem, kwartetem "Adam Wendt & Friends", Wojciechem Niedzielą, wrocławską formacją "Funky Groove". Bierze udział w różnych projektach Jana "Ptaszyna" Wróblewskiego "Bright Ella′s Memorial" z Ewą Bem.