Koncert charytatywny na rzecz Jakuba Chanc – Suwałki

niedziela 06.10.2013

Koncert charytatywny na rzecz Jakuba Chanc – Suwałki

Koncert odbędzie się dnia 6.10. br. w Suwałkach w Centrum Handlowo Rozrywkowym Suwałki PLAZA, w godz. 16  19.
Na imprezie wystąpią: Klaudia Kulawik, Zespół Taneczny Dotyk , Zespół Czerwony Tulipan oraz DJ Touch z Warszawy. Wszyscy artyści występują pro bono.

Poprowadzi ją Andrzej Łukowski , prezenter Radia 5 Suwałki.  
Podczas koncertów odbędzie się aukcja charytatywna przedmiotów, które dostaliśmy od Urzędu Miejskiego w Gołdapi oraz osób prywatnych.  
Impreza nie jest biletowana, pieniążki będziemy zbierać do puszek. Liczymy na dobroć uczestników.  
Na miejscu będzie można za grosze zjeść i napić się kawy czy herbaty.

Patronami medialnymi imprezy są: TV Suwałki, portal suwalki.info oraz Gazeta Współczesna.  

A partnerzy to: Czas Dzieci, Miasto Dzieci, Niepełnosprawni oraz Dzieci Niepełnosprawne.  

Sponsorami są: Hotel Logos, Hotel Nad Wigrami oraz Studio Flash. Hotele zgodziły się udostępnić  pokoje dla artystów oraz organizatorów, darmowy nocleg nawet ze śniadaniem. Studio Flash natomiast wykonuje dla nas banner flash.  
Organizatorem jest  Klub Myszki Norki, działający w ramach Fundacji Dzieciom ‘Zdążyć z Pomocą’ . Współorganizatorem jest Centrum Plaza, które zgodziło się udostępnić nam salę za darmo oraz drukuje nam plakaty.  
Cały dochód z imprezy zostanie przeznaczony na leczenie i rehabilitację Kubusia.  

I na koniec trochę informacji o Kubusiu:  
Kuba urodził się w 29 tygodniu ciąży, ważył 900 gram, dostał 1 punkt, nie oddychał, nie ruszał się, miał niedotlenienie mózgu, a przez to dostał udaru, który spowodował połowiczne porażenie prawostronne. W tej chwili Jakub ma 7 lat i chodzi do klasy integracyjnej. O ile z prawa ręką jest dobrze, to z nogą jest bardzo źle, ma stały przykurcz łydki, nie potrafi ruszać palcami u stopy, ma słabe czucie w nodze, przez co cały czas się potyka i przewraca. Jakub potrzebuje stałej rehabilitacji, a to niestety drogo kosztuje. Tydzień odpowiednich ćwiczeń na lokomacie + terapeuta to koszt 1400 zł. Aby były widoczne rezultaty potrzebna jest rehabilitacja co dwa lub trzy tygodnie.
 
Kuba korzysta z basenu, jeździ co dwa tygodnie na rehabilitację do Giżycka, oddalonego o 60 kilometrów. Miesięczny budżet rodziny wynosi 1700 zł.

06.10.2013, godz. 16-19

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Koncert charytatywny na rzecz Jakuba Chanc – Suwałki

Fundacja Dzieciom Zdążyć z Pomocą

Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą" obejmuje opieką ponad 17 tys. dzieci z całego kraju. Z myślą o potrzebach osób chorych i niepełnosprawnych utworzono w Warszawie bezpłatny Ośrodek Rehabilitacji AMICUS - www.osrodekamicus.dzieciom.pl oraz hostel pielęgnacyjno-opiekuńczy dla podopiecznych Fundacji …

Więcej

Adres:

ul. Łomiańska 5
01-685 Warszawa


Kontakt:

022 833 88 88
fundacja@dzieciom.pl
http://www.dzieciom.pl
facebook