Akademia tańca

27 grudnia 2015

Kościół pw. św Rafała i Michała Archaniołów
w Aleksandrowie Łódzkim

Koncert kolęd w wykonaniu kapeli góralskiej „Góralska hora” odbędzie się w kościele parafialnym p.w. św. Archaniołów Rafała i Michała w Aleksandrowie Łódzkim, ul. Wojska Polskiego 3. Wstęp wolny.
"Góralska hora" to góralska kapela folkowa. Nazwa zespołu pochodzi od nazw szczytów górskich. Grają w składzie: skrzypce, cymbały węgierskie, altówka węgierska oraz kontrabas. Sięgają po oryginalne i unikatowe instrumenty góralskie, takie jak: trombita, róg pasterski, dudy, okaryna oraz piszczałki. Zagrają z cymbałami węgierskimi, na których gra cymbalista ze Słowacji. Jest to piękny żywiołowy instrument, który dodaje dużo pięknej muzyki do ich gry.

Podczas koncertu usłyszymy znane i lubiane polskie kolędy oraz tradycyjne pastorałki góralskie w żywiołowym wykonaniu kapeli. Mają one od wieków swój unikatowy, niepowtarzalny charakter i są często śpiewane przez górali. Całość koncertu będzie przeplatana słowem o góralskim kolędowaniu, grą na tradycyjnych, oryginalnych instrumentach pasterskich takich jak trombita, róg góralski czy okaryna. Koncert zakończą piękne, żywiołowe góralskie życzenia noworoczne. Będzie dużo pozytywnej energii i góralskiego klimatu podczas kolędowania.
Koncert organizuje Parafia pw. św. Archaniołów oraz Partnerstwo na Rzecz Aleksandrowa Łódzkiego przy wsparciu finansowym Gminy, pod patronatem Burmistrza Jacka Lipińskiego
źródło: e-kalejdoskop.pl