Klatka po klatce – warsztaty filmu animowanego

Al. Wyzwolenia 7, 00-572 Warszawa
📅 czwartek 14.09.2017 do poniedziałek 13.11.2017
warsztaty Bullerbyn

Warsztaty z filmu animowanego to wyjątkowy i inspirujący czas, gdzie trudno o nudę bo tu wszystko może się zdarzyć i wszystko zależy tylko od naszej wyobraźni i środków wyrazu… od pomysłu, dźwięków, muzyki, plasteliny, wycinanki, rysunków, soli, piasku, poprzez farby, lalki, a nawet ludzi! Tak! – bo zanimować możemy też samych siebie!

Trwają zapisy do grup. Liczba miejsc mocno ograniczona!

W trakcie zajęć dzieci i młodzież:

• będą realizować własne animowane etiudy filmowe
  • poznają wiele różnych technik filmu animowanego
  • poznają podstawy programów graficznych do tworzenia animacji filmowej
  • nauczą się korzystać z potrzebnych sprzętów
  • nauczą się operowania różnymi technikami plastycznymi,
  • nauczą się tworzyć  ruchome proste gify (obrazki)
  • dowiedzą się jak zbudować napięcie, by ciekawie opowiedzieć historię i zrobić z niej swój filmik

W pierwszym semestrze dzieci poznają techniki filmowe i pracują nad krótkimi filmikami a podczas zajęć w II semestrze osoby kontynuujące mogą zrobić swój dłuższy film.

KAMERALNA GRUPA

W procesie tworzenia filmu niezwykle istotna jest współpraca. Dlatego podczas zajęć pracujemy w małych 4-6 osobowych grupkach. Inicjujemy burzę mózgów i inspirujemy się nawzajem. W ten sposób dzieci uczą się odpowiedzialności, pobudzają wzajemnie swoją wyobraźnię, poszukują wspólnych rozwiązań i motywują się wzajemnie. To bardzo ważny etap w pracy nad filmem.

Od uczestników warsztatów nie wymagamy żadnych szczególnych umiejętności poza otwartością, ciekawością, umiejętnością koncentracji i gotowością do pracy w grupie…

TERMINY ZAJĘĆ

warsztaty filmowe (2)

W trakcie semestru jesiennego odbędzie się 12 spotkań

• grupa I – czwartki 16.30 – 18.00 dla dzieci w wieku 7-12 lat
  • grupa II – czwartki 18.15 – 19.45 dla dzieci w wieku 9-14 lat

OPŁATY

Opłata za semestr: 600 zł

W cenie:

– 12 zajęć x 90 minut,
– zajęcia w kameralnej grupie,
– materiały plastyczne i inne potrzebne do realizacji filmu i budowy scenografii,
– materiały edukacyjne z zakresu animacji,
– możliwość korzystania ze sprzętu potrzebnego do realizacji filmu

Przeczytaj REGULAMIN ZAJĘĆ

Wypełnij FORMULARZ ZAPISÓW

Jeśli będziesz miał jakieś pytania zadzwoń 606 289 979 lub napisz na adres: warsztaty-klatkapoklatce@wp.pl

Zajęcia prowadzi Alicja Witkowska – autorka projektu,

Reżyser Filmów Animowanych. Z wyróżnieniem ukończyła Liceum Plastyczne w Jarosławiu, a później „Łódzką Filmówkę”. Dyplom „Byłem małym chłopcem” zrealizowany pod opieką artystyczną Piotra Dumały, był wielokrotnie nagradzany i nominowany na różnych festiwalach krajowych i zagranicznych. W 2008r. debiutowała współprodukowanym przez TVP2 średnioetrażowym filmem „Obudź się” Była asystentem reżysera u Leszka Marka Gałysza przy pełnometrażowym filmie animowanym dla dzieci Tytus Romek i Atomek wśród złodziei marzeń. Współpracowała przy polskiej edycji Ulicy Sezamkowej, m.in. reżyserowała i realizowała czołówkę i przerywniki do programu dziecięcego TVP1 Budzik. Współtworzyła wiele teledysków min. „Oczy szeroko zamknięte”, „Łzy” czy nagrodzony Yachem teledysk „Hej Ruku” zespołu Dzieci z Brodą – Joszko Broda.

Dwukrotna stypendystka Ministra Kultury i Sztuki. Obecnie pracuje nad scenariuszem do swojego nowego pełnometrażowego filmu animowanego pt. „Niby Tu – Niby Tam”. Współpracuje z fundacją ENS – Fundacja na rzecz Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Od 2015r pracuje z dziećmi i realizuje z nimi różne kreatywne warsztaty. Jest autorka projektu „Klatka po Klatce” – autorskich warsztatów z realizacji filmu animowanego dla dzieci i młodzieży.