Królik i Misia

Kiermasz Wielkanocny

📅 niedziela 01.04.2012
Kiermasz Wielkanocny

Od godz. 10.00 rozpocznie się Kiermasz Wielkanocny. Na rozstawionych na rynku kramach nie zabraknie pisanek, palm, ozdób wielkanocnych i innych wyrobów rękodzielniczych związanych z Wielkanocą.

Po raz kolejny Muzeum przygotowało konkursy wielkanocne na palmę i pisankę oraz babę i mazurka. Prace zgłoszone do konkursów będzie można zakupić lub spróbować właśnie na Kiermaszu. Organizatorzy nie zapomnieli o najważniejszej chyba części Kiermaszu – życzeniach dla mieszkańców, symbolicznym dzieleniu się jajem i gorącym żurku.

Zaplanowane liczne atrakcje nie pozwolą się nudzić także dzieciom. Dla nich przygotowane zostaną zajęcia warsztatowe z rękodzieła oraz konkurs – "zagadki wielkanocne".

1 kwietnia 2012 r., godz. 10.00 – 15.00
Organizatorzy: Centrum Kultury w Piasecznie, Muzeum Regionalne w Piasecznie

Program imprezy:

10.00 – rozpoczęcie Kiermaszu Wielkanocnego
10.00 – 15.00 – kramy Świąteczne (handel): pisanki, palmy, ozdoby wielkanocne, rękodzieło, wypieki, miody
10.00 – 15.00 – WARSZTATY – pisanki, ozdoby wielkanocne z filcu i bibuły,
od godz. 10.00 – sprzedaż zgłoszonych na konkurs palm i pisanek; dochód ze sprzedaży przekazany zostanie dla Fundacji "Pomóż Dorosnąć"
11.30 – 13.00 – przyjmowanie wypieków na konkurs – mazurki i baby wielkanocne
ok. 12.30 – życzenia świąteczne Burmistrza – "dzielenie się jajkiem" i poczęstunek żurem
14.00 – rozstrzygnięcie konkursu na mazurek i babę wielkanocną; ogłoszenie wyników, poczęstunek
15.00 – zakończenie Kiermaszu Wielkanocnego