Akademia tańca

📅 środa 18.11.2015
Karuzela Sztuki. Sztuka i dziedzictwo kontynentów – Lublin

listopad

3.11, wtorek, 17.00, Karuzela sztuki. Sztuka i dziedzictwo kontynentów. Spotkanie z gościem specjalnym

Serdecznie zapraszamy na specjalne spotkanie z lubelskim artystą Pawłem Korbusem, który opowie nam o swoich działaniach w obszarze performance, teatru eksperymentalnego i intermediów. W trakcie drugiej części warsztatów wykonamy działania zainspirowanego spotkaniem z artystą i jego twórczością.

Warsztaty prowadzą: Marta Ryczkowska, Agnieszka Chwiałkowska

Udział w spotkaniu jest bezpłatny, obowiązują zapisy. Zapisy: karuzela.sztuki@op.pl
Miejsce: Centrum Kultury w Lublinie

Zajęcia z projektu "Karuzeli sztuki Sztuka i dziedzictwo kontynentów" są współfinansowane przez Urząd Miasta Lublin.

Sponsorem materiałów plastycznych jest firma St.Majewski

05.11, czwartek,  godz. 17.00, „Czytelnia Dramatu Dzieciom- Karuzela Sztuki"

Cykl czytań performatywnych sztuk teatralnych pisanych dla dzieci (w wieku 6-13 lat) połączonych z zajęciami plastycznymi. Czytane przedstawienia staną się punktem wyjścia dla niecodziennych warsztatów twórczych.

Warsztaty prowadzą: Marta Ryczkowska, Agnieszka Chwiałkowska
Miejsce: Centrum Kultury w Lublinie

Sponsorem materiałów plastycznych jest firma St.Majewski

Spotkania dodatkowe realizowane w Centrum Kultury w Lublinie
15.11, niedziela, godz.16.00, Karuzela Sztuki

Spotkanie z Karuzelą Sztuki inspirowane będzie wystawą w Grand Palais w Paryżu pt. Picasso.mania. Podróżując po zakątkach sztuki odkryjemy kubizm i twórczość jego najważniejszego przedstawiciela Pabla Picasso. Wspólnie zastanowimy się po co  malować obrazy na których elementy przypominają figury geometryczne. W drugiej części zajęć przeprowadzimy warsztat związany z tematem przewodnim spotkania.

Informacje i zapisy: kasa Centrum Kultury w Lublinie

18.11, środa, godz. 17.00,
Karuzela Sztuki (+ 9)

Zajęcia Karuzeli Sztuki będą nawiązywały do działań Teatr Maat Projekt, który uznawany jest za jeden z najważniejszych kolektywów performatywno-tanecznych młodego pokolenia. Porozmawiamy o emocjach jakie wyzwala w nas teatr, taniec i kolorach jakie możemy im przypisać. Wyruszymy w podróż do świata historii sztuki poszukując koloru, niebieskich drzew, zielonych budowli i żółtej wody. W drugiej części zajęć przeprowadzimy warsztat związany z tematem przewodnim spotkania.

Informacje i zapisy: kasa Centrum Kultury w Lublinie