Weleda

KartaGdynia Rodzinna

📅 piątek 04.10.2013 do wtorek 31.12.2013
KartaGdynia Rodzinna

To ważny element programu Gdynia Rodzinna wyrównujący szanse gdyńskich rodzin. Dziś zakup czterech biletów wstępu to duży wydatek. Chcemy to zmienić. Zapraszamy wszystkich, którzy w zamian za promocję swoich usług zaproponują specjalne rodzinne stawki – mówi Beata Szadziul, pełnomocnik prezydenta miasta do spraw polityki rodzinnej w Gdyni.

Lista partnerów programu będzie publikowana na stronie internetowejwww.gdyniarodzinna.pl. Jako pierwsi włączyli się m.in.: Centrum Nauki Eksperyment, Centrum Kultury, Muzeum Miasta Gdyni, firmy Makaraka, Galeria Malucha i Centrum U7. Karta umożliwi też zakup tańszych biletów na mecze gdyńskich drużyn sportowych.

Karta Gdynia Rodzinna przeznaczona jest dla rodzin zameldowanych w Gdyni na pobyt stały, czasowy lub zamieszkujących w Gdyni i odprowadzających podatek do gdyńskiego urzędu skarbowego. Starać się o nią mogą rodziny składające się z jednego rodzica, obojga rodziców, opiekuna lub opiekunów prawnych mających na utrzymaniu jedno lub więcej dzieci w wieku do 18-tego roku życia. Karta wyróżnia się na tle innych polskich miast, ponieważ dotyczy wszystkich rodzin. Wystarczy mieć jedno dziecko – podkreśla Beata Szadziul.

Z ulg objętych programem karty będzie mogła skorzystać zarówno cała rodzina, jak i poszczególni jej członkowie oddzielnie. Zakres ulg określają indywidualnie partnerzy programu. Każdej rodzinie przysługuje jedna karta.
Wnioski o wydanie karty można znaleźć:
– w Informacji w siedzibie Urzędu Miasta na Al. Piłsudskiego,
– w Informacji Turystycznej na ul. 10 Lutego,
– w InfoBoksie,
– w biurach Rad Dzielnic (adresy na stronie gdynia.pl, w zakładce władze miasta),
– pobrać ze strony www.gdyniarodzinna.pl,
– pisząc e-maila na adres rodzina@gdynia.pl,
– u partnerów programu.

Wypełnione i podpisane wnioski można składać w:
– Kancelarii Ogólnej Urzędu Miasta na Al. Piłsudskiego oraz w siedzibie UM na ul. 10 Lutego,
– w Informacji Turystycznej na ul. 10 Lutego,
– w InfoBoksie,
– pocztą tradycyjną na adres: Urząd Miasta Gdyni – Biuro Prezydenta, Al. Marsz. Piłsudskiego 52/54, pokój: 114,
– za pomocą operatora pocztowego lub za pomocą elektronicznej skrzynki podawczej.

Zapraszamy firmy, organizacje, prywatnych przedsiębiorców i instytucje państwowe świadczące usługi skierowane do rodzin do włączania się do programu.

Realizacja i opieka na projektem:

Pełnomocnik prezydenta miasta ds. rodziny – Beata Szadziul, kontakt: rodzina@gdynia.pl

Justyna Śliwicka, Urząd Miasta Gdyni – Biuro Prezydenta, Al. Marsz. Piłsudskiego 52/54, pokój 114,  tel. 58 66 88 385, adres e-mail rodzina@gdynia.pl.
Wniosek – pobierz
Porozumienie dla partnerów – pobierz