Weleda

Jazz dla najmłodszych  Królestwo Legend i Improwizacji

Niedziela 19 luty 2012 godz. 16.00

Jazz dla najmłodszych – Królestwo Legend i Improwizacji

Tytuł koncertu: „Spacerujący Bas i tańcząca Triola”

Miasto Aniołów Gdańsk ul. Chmielna 26

Piotr Sutt – prowadzenie

Janusz Mackiewicz – gitara basowa, kontrabas

Jan Freicher – instrumenty klawiszowe

Pod tajemniczym tytułem Spacerujący Bas i tańcząca Triola kryje się koncert, otwierający muzyczną podróż po jazzowym królestwie legend i improwizacji. Podczas inauguracyjnego koncertu dowiemy się, co to jest Jazz, czym się charakteryzuje i czym się różni od muzyki klasycznej. Przewodnikiem po tym wspaniałym królestwie będzie prof. Piotr Sutt – artysta muzyk grający na dziesiątkach instrumentów perkusyjnych, pasjonat świata dźwięków, pedagog i propagator muzyki.

Zapraszając do udziału w koncercie jednego z czołowych polskich kontrabasistów i zarazem basistów jazzowych Janusza „Macka” Mackiewicza podkreślamy znaczenie gitary basowej i kontrabasu w sekcji rytmicznej zespołu jazzowego. Pod hasłem wędrujący bas kryje się najbardziej charakterystyczny sposób gry na basie – walking. Poznamy jego tajemnice, urok i nieograniczone możliwości. Posłuchamy czy może istnieć jazz bez podstawy harmonicznej i ciepłych niskich dźwięków. Czy kontrabas może grać melodię?

Drugim zaproszonym artystą będzie Jan Freicher – wibrafonista, pianista, kompozytor i aranżer. Nagrodzony dziesiątkami wyróżnień na konkursach kompozytorskich muzyk zaprezentuje nam najpiękniejsze tematy jazzowe i klasyczne. Dzięki jego ogromnej wszechstronności dowiemy się jak zmienia się rytm, melodia i akcenty muzyczne. Może to właśnie w tym tkwi tajemnica swingu.

Program koncertu dobrany jest specjalnie dla młodych odbiorców, obecnych i przyszłych miłośników tej wspaniałej muzyki. Pojawi się między innymi muzyczny temat z baśni o śpiącej królewnie i wiele innych niespodzianek.

Informacje:

tel. kom. 504 025 222