Dodaj swoje wydarzenia, zajęcia, atrakcje +
Weleda
Weleda Baby

Jazz dla najmłodszych

📅 niedziela 09.12.2012
Jazz dla najmłodszych

Wystąpi:

Javier Nandayapa

Mirna Yam

Piotr Sutt – prowadzenie

W niedzielę 9 grudnia 2012r. o godz. 16 w Mieście Aniołów odbędzie się już ostatni w tym roku koncert z cyklu adresowanego do młodych odbiorców muzyki jazzowej.

Tym razem, koncert będzie przepełniony niespodziankami. Takiej atrakcji chyba nikt się nie spodziewa! Bohaterem koncertu będzie wspaniała muzyka meksykańska, lecz nie tylko. Zagości marimba, cajon i wiele, wiele innych instrumentów z Ameryki Łacińskiej. Gośćmi będą Javier Nandayapa i Mirna Yam. Para meksykańskich muzyków specjalizujących się w grze na marimbie i wszelakich instrumentach perkusyjnych. Dlaczego właśnie oni i muzyka meksykańska w ramach koncertów jazzowych?

Zaplanowany na początku cyklu temat ostatniego koncertu wyjaśnia wszystko: Temat, improwizacja i skala – szczęśliwa jazzowa rodzinka

W muzyce Meksyku, Ameryki Środkowej i Południowej jest najwięcej, tak istotnej w muzyce jazzowej improwizacji. Skala, specyficzna harmonia i tradycje wykonawcze są nierozerwalną częścią folkloru meksykańskiego. Tematem są najpopularniejsze, znane i uwielbiane przez wszystkich tradycyjne melodie. To tworzy szczęśliwą muzyczną rodzinkę. Czy dla nas okaże się to także jasne?

Przekonywać nas będzie Piotr Sutt, perkusista, pomysłodawca tematów i myśli muzycznych koncertów. Wraz z etnicznymi instrumentami, wspomnieniami kultur Majów i Azteków oraz małżeństwem Mirną i Javierem przeniesiemy się w zimowe popołudnie do jakże barwnych tropików Ameryki Środkowej.

Informacje:

tel. kom. 504 025 222