Weleda

1 sierpnia | czwartek

• DUSZA JARMARKU ŚW.DOMINIKA
  • 10.00, 14.00, 16.00 | ZAKAMARKI KOŚCIOŁA ŚW. MIKOŁAJA
  • okazja zwiedzania wieży, strychów, a także innych ciekawych zakamarków kościoła św. Mikołaja, po których będą oprowadzać i opowiadać historię zakonu i kościoła bracia dominikanie.
  • REKOLEKCJE RÓŻAŃCOWE | 11.30 – Różaniec | 12.00 – Msza św. I prow. o. Stanisław Przepierski OP
  • ul. Świętego Ducha
  • KONKURS KULINARNY O LAUR MARSZAŁKA WOJEWÓDZTWA – gotowanie na żywo i degustacje

2 sierpnia | piątek

• DUSZA JARMARKU ŚW.DOMINIKA
  • 10.00, 14.00, 16.00 | ZAKAMARKI KOŚCIOŁA ŚW. MIKOŁAJA
  • XV GDAŃSKI FESTIWAL CARILLONOWY
  • Gdańsk jest jedynym miastem w Polsce, które posiada carillony. Dwa z nich znajdują się na wieżach – Kościoła św. Katarzyny i Ratusza Głównego Miasta, trzeci jest carillonem mobilnym i składa się z 48 dzwonów o masie od 9 do 845 kg. Carillon to zespół co najmniej 23 dzwonów połączonych z klawiaturą umożliwiającą wykonywanie różnych utworów. Carillonista gra uderzając pięściami w drewniane kołki, przypominające swoim układem klawisze pianina. Oprócz gry ręcznej wykorzystuje się także podobny nieco do organów pedał nożny. Kołki połączone są z sercami nieruchomych dzwonów. XV Festiwal Carillonowy rozpoczną dwa specjalne koncerty z udziałem carillonu mobilnego i dj-a. Gościem specjalnym Festiwalu będzie znakomity duet carillonowy: Anna Maria Reverte z Katalonii i Coen van Arche z Belgi.
  • WspółOrg. Polskie Stowarzyszenie Carillonowe,
  • Muzeum Historyczne Miasta Gdańska.
  • CARILLON I DJ | godz. 17.00, 20.30
  • Scena Złota, Targ Węglowy
  • Dj Paryss, Monika Kaźmierczak – carillon mobilny Gdańsk, Paweł Hulisz – trąbka, Artur Jurek – instrumenty klawiszowe.
  • ANNA MARIA REVERTE, COHEN VAN ARCHE | godz. 19.00 Kościół św. Katarzyny

3 sierpnia | sobota

• DUSZA JARMARKU ŚW. DOMINIKA
  • 10.00, 19.00 | ZAKAMARKI KOŚCIOŁA ŚW. MIKOŁAJA
  • Org. Klasztor Dominikanów Konwent św. Mikołaja
  • MONIKA KAŹMIERCZAK | godz. 12.00
  • XV GDAŃSKI FESTIWAL CARILLONOWY | Ratusz Głównego Miasta
  • ANNA KASPRZYCKA, MONIKA KAŹMIERCZAK | godz. 16.00
  • XV GDAŃSKI FESTIWAL CARILLONOWY | Kościół św. Katarzyny
  • Laureatki 3 miejsca Międzynarodowego Konkursu Duetów Carillonowych w Zwolle (Holandia)
  • MIĘDZYNARODOWY BIEG ŚW. DOMINIKA | godz. 13.00 – 20.00
  • Trasa: ul. Długa, ul. Długi Targ, ul. Ogarna
  • Program Sportowy obejmuje 5 biegów: Bieg Kobiet i Bieg Mężczyzn – otwarte dla wszystkich amatorów biegania, Wyścig „wózkarzy", Bieg VIP-ów oraz skupiającym uwagę kibiców i mediów Bieg Elity Mężczyzn – Mistrzostwa Polski na 10 km.
  • Org. Klub Lekkoatletyczny Lechia Gdańsk
  • GDAŃSK TOCZY BEKĘ | godz. 15.00 – 23.00
  • Kabareton | Plac Zebrań Ludowych
  • Wystąpią: Paranienormalni, Limo, Formacja Chatelet, Kabaret Skeczów Męczących
  • Org. Profispot Sp. z o.o.
  • TEUTA – PAWEŁ I MARCIN STECZKOWSCY | godz. 21.00
  • Scena Złota, Targ Węglowy
  • Staroceltyckie słowo „teuta" oznacza wspólnotę, rodzinę. Właśnie taką wspólnotą dźwięku jest założona przez Pawła i Marcina Steczkowskich grupa muzyczna Teuta. Dzięki nowoczesnym aranżacjom, oryginalne teksty i melodie starych pieśni dziadowskich oraz obrzędowych, nabierają całkowicie nowego brzmienia. Dodatkowym atutem grupy jest różnorodność inspiracji (jazz, muzyka alternatywna, muzyka klasyczna, muzyka źródeł), dzięki czemu w utworach Teuty usłyszeć można zarówno lirę korbową, jak i syntezatory analogowe. To niespotykane połączenie muzyki ludowej z nowoczesnymi brzmieniami daje w efekcie to, co jest najważniejsze – emocje. Emocje budują też obrazy – malowane na żywo w czasie koncertów przez Rafała Zawistowskiego, przedstawiające opowiadane w pieśniach historie.
  • Skład zespołu: Paweł Steczkowski, Marcin Steczkowski, Krzysztofa Mika, Rafał Zawistowski.

4 sierpnia | niedziela

• POMORSKIE SMAKI | 10.00 – 18.00
  • ul. Świętego Ducha
  • KONKURS NA KRÓTKIE FORMY TEATRALNE I FILMOWE „POMORSKI OBRAZ KAPITAŁU LUDZKIEGO"
  • DUSZA JARMARKU ŚW. DOMINIKA
  • 14.30 | KONCERTY ORGANOWE | Kościół św. Mikołaja
  • Wykonawcy: Roman Perucki – organy, Łukasz Długosz – organy
  • Org. Klasztor Dominikanów Konwent św. Mikołaja, Gdańsk
  • PLASTIC | godz. 21.00
  • Scena Złota, Targ Węglowy
  • Plastic tworzą Agnieszka Burcan (wokal, instrumenty klawiszowe, rogramowanie) i Paweł Radziszewski (gitara, bas, programowanie). Grają z pozytywnym, energetycznym przesłaniem.Ich muzyka jest prawdziwie eklektyczna, łacząca elementy akustyczne i elektroniczne, współczesne i retro. Brzmienie zespołu oddaje zarówno zafascynowanie elektroniką i analogowymi instrumentami klawiszowymi, jak i przywiązanie do tradycyjnych instrumentów akustycznych czy rockandrollowych, gitarowych riffów. Do tej pory ukazały się dwa albumy Plastic – PLASTIC /EMI 2006 (2 nominacje do Fryderyków) i P.O.P. /QL Music/UNIVERSAL 2009. Obecnie zespół zakończył pracę nad trzecim krążkiem. Zapowiada go ich najnowszy singiel „Tak Cię Kocham". Plastic wystąpił na wielu prestiżowych festiwalach: Coke Live Music Festiwal, Nokia Trends Lab, Free Form Festival, finał Keep The Moment, Orange Warsaw Festival, Levi′s Music Tour. Za piosenkę "Lazy Day" Plastic otrzymał Grand Prix Pepsi Vena Music Festival 2008. Skład zespołu: Agnieszka Burcan – wokal, Paweł Radziszewski – gitara, Piotr Skotnicki – instrumenty klawiszowe, Paweł Bomert – gitara basowa, Marcin Słomiński – perkusja.
  • Media o Plastic:
  • Pozytywna energia zespołu wypie¬ra typowy dla naszej muzyki smutek (…) Czyżby album „P.O.P." grupy Plastic miał ustanowić nowe standardy w polskiej muzyce pop?! – Machina
  • Naprawdę dobra płyta, słucha jej się świetnie, Marek Niedźwiecki – Marko¬mania
  • • Plastic najwyż¬szej próby (…) wzoro¬wy album popowy, któ¬rym spokojnie mógłby powalczyć o zachod¬nie listy przebojów – Dziennik