FMH mobile

📅 piątek 03.12.2010

3.12.10

Jarmark Bożonarodzeniowy urokiem i charakterem nawiązywał będzie do najpiękniejszych jarmarków świata, a przygotowany został nie tylko z myślą o amatorach regionalnych specjałów. Tym, którzy poszukują wyjątkowych i niepowtarzalnych prezentów gwiazdowych organizatorzy proponują szeroki wybór artykułów świątecznych, m.in.: rękodzieła, ręcznie robionej biżuterii, ozdób choinkowych, obrusów i świec zapachowych. Swoje prace zaproponują artyści – rękodzielnicy między innymi ze Śląska, Łowicza i Zakopanego. Każdy znajdzie tu oryginalne pomysły na prezenty i świąteczne dekoracje, dzięki którym wszyscy poczują magię świąt.

Dla zapracowanych gospodyń Pierogeria przygotuje najlepsze gotowe pierogi wigilijne. Dzieci ucieszy fontanna z czekolady, owoce, cukierki i inne słodkości.  Regionalne specjały i prezenty oferowane będą w 14 domkach, otwartych codziennie od 10.00 do 19.00.

Jarmark to także moc atrakcji przygotowanych z myślą o dzieciach. Żeby z czystym sumieniem napisać list do św. Mikołaja, będzie można skorzystać wcześniej z młyna do mielenia złych postępków (napisane na kartce grzeszki mielone są w kolorowej replice prawdziwego młyna), albo marzenie o prezencie wystrzelić armatą „Życzenie do nieba", licząc, że ktoś na górze je usłyszy. Najmłodsi będą mogli oczywiście skorzystać z bardziej konwencjonalnych sposobów na poinformowanie o wymarzonym prezencie – na miejscu czeka Poczta Świętego Mikołaja.

Jarmarkowe atrakcje to także świąteczna ciuchcia oraz – cały czas czynne – lodowisko. Jarmark Bożonarodzeniowy w Manufakturze potrwa do 24 grudnia. Aktualności z życia jarmarku można śledzić pod adresem www.jarmarkbozonarodzeniowy.net.

www.manufaktura.com