Dodaj swoje wydarzenia, zajęcia, atrakcje +
Królik i Misia

📅 czwartek 08.11.2012

SZKOLENIE: JAK ZNALEŻĆ PRACĘ W KRYZYSIE?

8 listopada (czwartek) godz. 10:00 – 16:30

Fundacja MaMa, ul. Wilcza 27b

Szkolenie bezpłatne. Zapisy: magda@fundacjamama.pl (O udziale decyduje kolejność zgłoszeń!)

Fundacja MaMa zaprasza na bezpłatne szkolenie „Jak znaleźć pracę w kryzysie? Czy ekonomia społeczna to sposób na wyjście z wykluczenia społecznego?"

Koniec z niepewnością. Koniec z „nie wiem". Koniec z „czy mnie przyjmą?" Koniec z bezradnością.

Dzięki temu warsztatowi będziesz wiedzieć:

– jak napisać skuteczne CV?

– jak się wyróżnić spośród tysięcy kandydatów?

– jak prezentować się na interview?

– jak czytać ogłoszenia o pracę?

Podczas szkolenia będzie przestrzeń na dyskusję, wymianę doświadczeń. Przyjrzymy się, jakie możliwości zatrudnienia oferuje nam ekonomia społeczna?

Zajęcia będą miały charakter warsztatów, element wykładu będzie sprowadzony do minimum. Umiejętności, których nauczysz się podczas tego warsztatu przydadzą się Tobie zarówno na rynku pracy jak i na rynku przedsiębiorstw ekonomii społecznej.

Prowadzący:

Jarosław Betlej: prowadzi agencję Betlej&Partners, która w opinii klientów badania SMG/KRC została wybrana najlepszą agencją reklamową 2010 spośród agencji nie sieciowych w 4 kategoriach: kreatywność, nowe media, rozumienie marketingu, rozumienie kategorii produktowych oraz jedyną agencją ponad poziom przeciętny w Polsce we wszystkich parametrach badania. Autor pierwszej w Polsce kampanii na rzecz budowy brandów BrandCampaign© i pierwszej sesji ekonomicznej BrandSession©. Autor licznych recenzji w Polsce i za granicą dla „Marketing w Praktyce", „Media&Marketing Polska", „Brief", „Kontakter", „Welt", „Werben&Verkaufen". Kariera: Copywriter. Akademia Komunikacji Marketingowej w Düsseldorfie. Były Dyrektor Europy Wschodniej w FCB. 25 lat w agencjach reklamowych za granicą i w Polsce. 18 lat planowania strategicznego. Twórca 11 agencji komunikacyjnych w Europie. Ponad 140 klientów marketingowych. Od 14 lat wykładowca i trener na warsztatach i wykładach w Polsce i Europie Wschodniej. Krakowianin, artysta, designer.

Olga Wojciechowska: Przez ostatnie ponad trzy lata związana z sektorem organizacji pozarządowych, jako specjalista do spraw promocji oraz trenerka. Posiada doświadczenie we współpracy m.in. z Fundacją Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego, związane z działaniami organizacyjnymi i promocyjnymi inicjatyw ekonomii społecznej. Obecnie współpracuje z Fundacją MaMa w Warszawie oraz Stowarzyszeniem Wsparcie Społeczne „Ja-Ty-My" w Łodzi prowadząc szkolenia z zakresu promocji i współpracy z biznesem przedsiębiorstw ekonomii społecznej. Związana również z firmą
doradczo-szkoleniową CSRinfo, będącą właścicielem wiodącego w branży portalu CSRinfo.org na stanowisku Specjalisty ds. Relacji z Klientami. W latach 2007-2009 pracowała jako asystentka ds. marketingu w przedsiębiorstwie społecznym w Edynburgu „The Cyrenians Farm". Absolwentka „Szkoły Trenerów II" Grupy Trop w Warszawie. Członkini Stowarzyszenia Trenerów Organizacji Pozarządowych.

Projekt realizowany przez Fundację MaMa polega na wsparciu kobiet w dążeniu do rozwoju ekonomii społecznej poprzez stałe doradztwo, warsztaty i spotkania (min. Forum KES – Kobieca Ekonomia Społeczna). Działania te będą realizowane poprzez działalność gospodarczą Fundacji MaMa – Centrum Matek klubokawiarnię MaMa Cafe, sprzedającą między innymi wyroby spółdzielni socjalnych. Istotna część zadania publicznego dotyczy przystosowania lokalu Fundacji do potrzeb działań statutowych, w tym zawartych w merytorycznej części Projektu.

Informacje o Fundacji MaMa:

Fundacja MaMa to organizacja pozarządowa założona w czerwcu 2006 roku w Warszawie.

Działa na rzecz praw matek w Polsce organizując:

– kampanie społeczne,

– akcje na rzecz praw pracowniczych,

– warsztaty i szkolenia,

– porady prawne, psychologiczne i obywatelskie,

– projekty artystyczno-edukacyjne dla rodziców i dzieci,

– wydawnictw

Dotychczasowe osiągnięcia:

– ogólnopolskie kampanie społeczne „O Mamma Mia! Tu wózkiem nie wjadę"(bariery architektoniczne, brak podjazdów, krzywe

chodniki, nieprzystosowane urzędy i sklepy, spacerownik i lista miejsc przyjaznych dzieciom), „Opowieści Grozy" (przykłady łamania praw pracowniczych matek), „I wszyscy się dowiedzą", „Chłopaki nie płacą" (o dłużnikach alimentacyjnych), „ Odmienny stan- odmienne traktowanie" (kobiety w ciąży w przestrzeni miejskiej), „Świąteczna paczka dla samotnych matek" (pomoc dla domów samotnej matki),

– działania na rzecz praw kobiet niepracujących zawodowo „Koło Gospodyń Miejskich" (spotkania dla kobiet), „Lista Czynności Domowych" (badanie pracy gospodyń domowych i przekazanie rekomendacji rządowi w sprawie ich praw)

– warsztaty i szkolenia „Wracam do pracy", „Życie i praca" (dla matek powracających na rynek pracy po porodzie), „Skuteczne dokształcanie- skuteczne działanie" (dla matek działających na rzecz innych matek),

– projekty kulturalne „Z dzieckiem w kinie" (realizowane w kinach studyjnych na terenie kraju), „Sztuka matek" (wystawa współczesnej sztuki tworzonej przez artystki – matki), „Warszawa kobiet" (spacery po mieście dla rodziców i dzieci), wydawanie książek (bajki dla dzieci „O mamie, która połknęła budzik", antologia „Co to znaczy być matką w Polsce"),

– projekty artystyczno-edukacyjne „Dziecięce Muzeum Sztuki" (w Muzeum Sztuki Nowoczesnej), „Warszawskie historie" (w Domu Spotkań z Historią), „Wakacyjna Animacja centrum miasta" (plenerowe zajęcia dla dzieci),

– porady prawne i psychologiczne (on-line, bezpośrednie, mailowe i telefoniczne, interwencje),

– pomoc uchodźczyniom w postaci warsztatów i szkoleń,

– pomoc matkom po doświadczeniach przemocy.

Szczegółowe informacje: www.fundacjamama.pl