Jak wyglądało życie dziecka w dawnej Polsce? Spotkanie dla młodzieży w Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie

Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie
🗺 mapa
📅 piątek 25.11.2016
wolny
Jak wyglądało życie dziecka w dawnej Polsce

25 listopada o godz. 11.00 w Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie odbędzie się wykład Pani prof. dr hab. Doroty Żołądź-Strzelczyk „Życie codzienne dziecka w dawnej Polsce”, który jest jednym z wydarzeń towarzyszących „WYSTAWIE ZABAWEK”. Wykład skierowany jest przede wszystkim do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, a w szczególności klasy o profilu humanistycznym.

 

WSTĘP WOLNY! Zapisy: 61 426 46 41 w.221

Prowadząca wykład jest absolwentką historii i archeologii na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Obecnie profesor tejże uczelni, pracuje w zakładzie Historii Wychowania Wydziału Studiów Edukacyjnych. Główne kierunki zainteresowań badawczych: dzieje kultury staropolskiej, dzieje wychowania XVI-XVIII wieku, staropolskie podróże edukacyjne, dzieje edukacji kobiet w Polsce przedrozbiorowej, dzieje dziecka i dzieciństwa XVI-XVIII wieku. Pani prof. dr hab. Dorota Żołądź-Strzelczyk jest autorką wielu publikacji, m.in.:

  • Peregrinatio academica. Studia młodzieży polskiej z Korony i Litwy na akademiach i uniwersytetach niemieckich w XVI i 1 poł. XVII wieku, Poznań 1996, Wyd. UAM.
  • Dzieje edukacji kobiet w Polsce przedrozbiorowej, w: Studia z dziejów edukacji kobiet na ziemiach polskich(współautorstwo z W. Jamrożkiem), Poznań 2001.
  • Dziecko w dawnej Polsce, Poznań 2002, 2006.
  • Dawne zabawy dziecięce, Warszawa-Kielce 2008 (współ. red. z K.Kabacińską).

Wykład odbędzie się w przestrzeni „WYSTAWY ZABAWEK”. 

Czy i jak motywować dzieci

Nie ma jednego powodu, dla którego dziecko nie chce się uczyć i dlatego nie ma jednej prostej recepty na zmotywowanie go do nauki. Na edukację trzeba spojrzeć szerzej, w kontekście całej rodziny. Zapnijcie pasy! Ten kurs to prawdziwa szybka rodzinna edukacyjna rewolucja!

 

Fot. Lalki z najstarszych polskich fabryk, wł. Dorota Żołądź-Strzelczyk (trzy od lewej) oraz Julia Łach (trzy od prawej).

 

297 ocen
4.99
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent