Weleda

interaktywny spektakl

📅 niedziela 24.07.2011
interaktywny spektakl

Przedstawienie grane jest przez jednego aktora, narratora i odtwórcę głównej postaci – czarnego charakteru – tytułowego lisa. Pozostałe postacie bajki grane są przez publiczność – dzieci zapraszane do współtworzenia akcji i dramaturgii scenicznej w formie uporządkowanej zabawy.

Przedstawienie ma cztery części, w których grające dzieci są zwierzętami oszukanymi przez przebiegłego lisa. Bezradne zwierzęta integrują się jednak i wypędzają prześladowcę z lasu.

Inscenizacja zrealizowana została według założeń minimalizmu scenicznego tzn. w konwencji teatru w walizce – dosłownie i w przenośni. Skromna scenografia i rekwizyty pobudzają dziecięcą wyobraźnię i umożliwiają zagranie prawie wszędzie i w każdych warunkach, oczywiście zapewniających dzieciom bezpieczeństwo. Lalkowa przestrzeń teatru zaznaczona jest w przedstawieniu dwiema prostymi lalkami-miśkami, które dzieci bardzo dobrze znają, bo często podobnymi bawią się w domu.

Ważnym elementem inscenizacji jest improwizacja wynikająca z interakcji w jakie wchodzi aktor z dziecięcą (a czasem dorosłą) publicznością.

Informacje:
tel.: 504 025 222