Weleda
Weleda Baby

Interaktywny przewodnik kulturalny po Polsce dla dużych i małych

📅 sobota 28.11.2020 do sobota 19.12.2020
interaktywny przewodnik kulturalny po Polsce
Zapraszamy do wirtualnej podróży po Polsce! Mamy nadzieję, że będzie to ciekawa przygoda i impuls do niejednej prawdziwej wyprawy, którą później podejmiecie już sami.

Jak każda podróż, również ta musiała zostać wcześniej zaplanowana. Pomogli nam w tym eksperci, między innymi etnografowie, historycy, kulturoznawcy oraz mieszkańcy różnych regionów Polski, doskonale znający opisywane tu miejsca. W rezultacie wyznaczyliśmy kilka szlaków:

• szlak motywów zdobniczych
  • szlak kulinarny
  • szlak muzyczny
  • szlak obiektów kulturowych
  • szlak ekspertów.

Wszystkie szlaki łączy wspólna cecha: pozwalają poznać i zrozumieć rozmaite przejawy kultury. W końcu udział w niej to nie tylko wysłuchanie koncertu w filharmonii, ale także pielęgnowanie lokalnego języka, zwyczajów i kuchni, szacunek dla pamiątek przeszłości, radość z bogactwa i różnorodności tradycji naszych współobywateli.

Projekt ma także charakter praktyczny: podpowie wam, co zobaczyć, czego posłuchać i jakich potraw skosztować w konkretnym regionie Polski oraz jaki regionalny upominek przywieźć z podróży, by nie skompromitować się na przykład wycinanką łowicką jako pamiątką z Krakowa… Wszystkie informacje na ten temat zostały przystępnie podane w zakładce POZNAJ i są łatwe do utrwalenia dzięki zaproponowanym GROM

Przygotowaliśmy także kilkanaście filmików. Dzięki nim będziecie mogli usłyszeć, jak brzmią wybrane gwary i języki funkcjonujące na terenie Polski. Będziecie mogli również posłuchać najwybitniejszych ekspertów i artystów z różnych części Polski, którzy opowiedzą wam o swoich małych ojczyznach: co je ukształtowało, czym wyróżniają się na tle innych regionów kraju i co mają do zaoferowania.

Projekt zrealizowany jest w taki sposób, że korzystać mogą z niego zarówno osoby nastawione na zdobycie wiedzy, jak i wyłącznie na rozrywkę; dzieci i dorośli; ludzie bardziej i mniej wykształceni. Chodziło o to, by stworzyć platformę, na której wszyscy poczują się „u siebie”.

Życzymy ciekawych i ekscytujących podróży!

interaktywny przewodnik kulturalny po Polsce