Akademia tańca

📅 środa 21.09.2011 do niedziela 25.09.2011

Folkowe inspiracje
21-25 września 2011

Festiwal ma być międzynarodową formą różnorodnych prezentacji artystycznych dzieci i młodzieży, inspirowanych folklorem. Istotnym elementem programu festiwalowego jest edukacja międzykulturowa, oparta tematycznie na kulturze i tradycjach narodów oraz na kształtowaniu postaw tolerancji i otwartości na inne kultury. Najważniejszą ideą festiwalową jest jednak zainspirowanie młodych ludzi tworzeniem w oparciu o folklor, folk, ludowość w połączeniu z nowoczesnymi formami przekazu artystycznego.
To wydarzenie festiwalowe ma stać się sceną folkowych prezentacji młodych talentów muzycznych, wokalnych, teatralnych, tanecznych i plastycznych w centrum Polski i Europy – Łodzi.

Udział w Festiwalu zgłosiło już ponad 300 uczestników! Obok zespołów z Doniecka i Mińska Białoruskiego przyjazd potwierdził również zespół VETRUNGE z Centrum Młodzieży ALYTUS na Litwie oraz wielu uczestników z całej Polski. Czekamy jeszcze na potwierdzenie uczestnictwa zespołów z Kaliningradu w Rosji i z Odessy na Ukrainie.

Na FOLKOWE INSPIRACJE składają się:

ZŁOTA ŁÓDKA – Przegląd Piosenki i Tańca
ART- INSPIRACJE FOLKOWE – Konkurs Prac Artystycznych
JARMARK W PAŁACU – otwarta impreza plenerowa prezentująca folklor narodów i regionów.
STREFY INSPIRACJI – warsztaty edukacyjne, wokalne, taneczne, rzeźbiarskie, kulinarne, filmowe, międzykulturowe i regionalne
MIEJSKA SCENA FESTIWALOWA – koncerty zespołów na scenach miejskich
KONCERT FINAŁOWY FESTIWALU „FOLKOWE INSPIRACJE" – zakończenie festiwalu, wręczenie nagród – „Złotych, Srebrnych i Brązowych Łódek", koncert gwiazdy folkowej.

21.09.2011 ŚRODA
Pałac Młodzieży im. J. Tuwima, Łódź al. Wyszyńskiego 86
08.00 – 19.00 Przyjazd uczestników festiwalu z Polski i zagranicy, zakwaterowanie.
19.00 – 21.00 WIECZÓR WIELOKULTUROWY – impreza integrująca uczestników festiwalu. Wieczorne spotkanie wśród skocznej muzyki różnych narodów, zaproszenie do tańca i wspólnej zabawy.

22.09.2011 CZWARTEK

Pałac Młodzieży im. J. Tuwima, Łódź al. Wyszyńskiego 86
10.00 – 17.00 ZŁOTA ŁÓDKA – przegląd wokalny solistów i zespołów muzycznych.
10.00 – 17.00 STREFY INSPIRACJI – warsztaty edukacyjne i artystyczne: wokalne, rękodzieła artystycznego, teatralne, kulinarne.
10.00 – 19.00 ŁÓDŹ INSPIRUJĄCA – wycieczka po Łodzi dla uczestników z Polski i zagranicy.

23.09.2011 PIĄTEK

Pałac Młodzieży im. J. Tuwima, Łódź al. Wyszyńskiego 86
10.00 – 16.00 ZŁOTA ŁÓDKA – przegląd zespołów tanecznych.
10.00 – 16.00 STREFY INSPIRACJI – warsztaty edukacyjne i artystyczne: śpiewu "białym głosem", tańca współczesnego, plastyczne, filmowe, ceramiki

Rynek MANUFAKTURY, Łódź, ul. Karskiego 5
14.00 – 20.00 MIEJSKA SCENA FESTIWALOWA
– koncerty solistów, zespołów wokalnych i tanecznych – uczestników festiwalu oraz zaproszonych gości.

24.09.2011 SOBOTA
Pałac Młodzieży im. J. Tuwima, Łódź al. Wyszyńskiego 86
12.00 – 19.00 JARMARK W PAŁACU – otwarta plenerowa impreza folkowa. Prezentacja tradycji i kultury regionów. Muzyka, rękodzieło, kulinaria na jarmarcznych stoiskach oraz scenie.
14.00 – 15.00 ART-INSPIRACJE FOLKOWE – wernisaż prac konkursowych: plastycznych i fotograficznych. Uroczyste wręczenie nagród.
Ogłoszenie nominacji do galowego koncertu finałowego
15.00 – 16.30 PODRÓŻ ŁODZIĄ CZTERECH KULTUR – Inauguracja działalności Pracowni Edukacji Międzykulturowej Pałacu Młodzieży w Łodzi.
19.00 – 21.00 HALO ZIEMIA – impreza worldbeat (nuevo flamenco, balkanbeat, bhangra, salsa, cumbia, etno, rap) – gra DJ-EMPE

25.09.2011 NIEDZIELA
Sala Widowiskowa Politechniki Łódzkiej, Łódź, al. Politechniki 3a
15.00 -18.00 GALOWY KONCERT FINAŁOWY. Wręczenie festiwalowych „Złotych, Srebrnych i Brązowych Łódek" i nagród. Prezentacje laureatów oraz występ folkowej gwiazdy, zespołu LECHaRUS.

Chcielibyśmy, aby FOLKOWE INSPIRACJE wpisały się w kalendarz festiwalowych imprez Łodzi i Regionu Łódzkiego, były okazją do promowania miasta Łodzi i województwa łódzkiego w Europie i na świecie. Zapraszamy!

Biuro festiwalowe
Pałac Młodzieży im. J. Tuwima w Łodzi