Historyczne ferie w MHMG

sobota 17.01.2015 do niedziela 15.02.2015

Zapraszamy grupy przedszkolne, szkolne i półkolonijne do Muzeum Historycznego Miasta Gdańska na wyjątkowe „Historyczne Ferie”. Czeka na Was moc atrakcji: zwiedzanie połączone z zabawą, podczas której przybliżymy historię i kulturę XVIII-wiecznego Gdańska. Koszt udziału w zajęciach wynosi 8zł od dziecka. Zapisy na zajęcia wyłącznie telefonicznie pod numerami:

 

58-76-79-150

58-76-79-135

58-76-79-172

 

W programie:

 

·         Od 3 do 6 lutego 2015, godz. 11.00-12.30 – ZAJĘCIA „ZAWÓD KAPER" – DWÓR ARTUSA

 

Historie o morskich rozbójnikach rozpalają umysły najmłodszych od pokoleń. Legendy i mity nieraz odbiegają od faktów historycznych. Jak naprawdę ubierali się dawni piraci i kaprzy. Do czego służyła opaska na oko? Jak działała broń czarnoprochowa? Na te i wiele innych pytań, odpowiedzi udzieli prawdziwy Gdański Kaper. Uczestnicy zajęć będą mieli okazję zobaczyć z bliska wyjątkowe modele okrętów, poznać tajniki marynarskiego tańca. Poznają  życie codzienne na pokładach wielkich XVIII-wiecznych żaglowców.

Zajęcia poprowadzi Gdański Kaper!

 

·         Od 10 do 13 lutego 2015, godz. 11.00-12.30 – ZAJĘCIA „U PANA UPHAGENA" – DOM UPHAGENA

 

Jak wyglądało życie dawnych gdańszczan? Uczestnicy zapoznają się z dniem codziennym właściciela kamienicy. Będą mu towarzyszyć od porannej toalety, przez spotkanie w interesach, aż po przygotowania do przyjęcia. Dowiedzą się jak ubierano pana i panią domu. Czy każdy musiał nosić perukę? Jak wygadała nauka dworskiego tańca? Jak pachniały dawne perfumy?

Jak bawiły się dzieci 250 lat temu?

Zajęcia  poprowadzi animator historyczny w stroju z epoki, odgrywający rolę samego Jana Uphagena.

 

 

SOBOTA U PAŃSTWA UPHAGENÓW

 

Zapraszamy na kolejne wydarzenie z cyklu „Soboty u Państwa Uphagenów", tym razem w klimacie walentynkowym!

Dowiemy się jak wyglądał ślub w dawnym Gdańsku, jak pisano listy miłosne, a także gdzie mogli poznać się potencjalni przyszli małżonkowie? Jakie znaczenie w zalotach miał taniec? Opowieściom o obyczajowości osiemnastego wieku będą towarzyszyły również pokazy i warsztaty.

Termin: 14 lutego 2015, godzina: 13:00-15:00, Dom Uphagena, wszystkie atrakcje w cenie biletu wstępu do muzeum.

 

 

W WEEKENDY W FERIE ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W HISTORYCZNYCH URODZINACH

 

Zapraszamy wszystkie dzieci w wieku od 5 do 12 lat wraz z przyjaciółmi, do przeżycia niezwykłych urodzin podczas tegorocznych ferii. Czekają na Was postacie opowiadające historie i zapraszające do wspólnej zabawy. Całkowity koszt zajęć „Historyczne Urodziny" wynosi 300 złotych dla grup do 10 osób, 400 złotych dla grup do 15 osób, 500 złotych dla grup do 20 dzieci. Grupy 21-25 osób 500 złotych plus 10 zł za każde dziecko powyżej liczy 20. Chętnych zapraszamy:

Dział Edukacji, Promocji i PR-u tel:

58-76-79-150

58-76-79-172

58-76-79-135

 

Do wyboru jest kilka scenariuszy, które dopasowane zostaną do upodobań dziecka:

·         Urodziny Rycerskie: dzieci słuchają legend o rycerzach oraz wcielają się w rolę rycerzy, których czekają różne przygody. Okazja do zapoznania się z rycerskimi cnotami i zajęciami wojowników poza polem walki. (Dwór Artusa)

·         Urodziny Morskie: dzieci zostają młodymi marynarzami. Poznają legendy związane z morzem i okrętami znajdującymi się w Dworze Artusa. Doświadczają życia na morzu, biorą udział w "regatach". (Dwór Artusa)

·         Urodziny Magiczne: wielki czarodziej przedstawi dzieciom magię wnętrz Dworu Artusa oraz różne oblicza niewyjaśnianych w przeszłości zjawisk, które uznawano za magiczne. Dzieci same doświadczą i uznają, że magia istnieje… bądź nie. (Dwór Artusa).

·         Urodziny Podróżnicze: dzieci udają się w niezwykłą wyprawę do przeszłości razem z tajemniczym podróżnikiem. Dowiadują się, jak wówczas podróżowano na świecie, jak rozpoznawać kierunki świata, obsługiwać mapy, w jaki sposób się komunikowano i informowano, aby się nie zgubić. (Ratusz Głównego Miasta).

·         Urodziny Dworskie: w nawiązaniu do tradycji koronacyjnych, dzieci dokonują wyboru pary królewskiej oraz funkcji nadwornych. Tak przygotowany orszak rusza na wycieczkę po Ratuszu Głównego Miasta, gdzie napotyka różne wyzwania. (Ratusz Głównego Miasta).

·         Urodziny Potworne: opowieść o potworach mitologicznych (i nie tylko) ukrytych w Ratuszu Głównego Miasta. Będzie strasznie… i zabawnie. (Ratusz Głównego Miasta).

 

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Oferta-edukacyjna-Muzeum-Historycznego-Miasta-Gdańska

Dwór Artusa Muzeum Historyczne Miasta Gdańska

Dwór Artusa to jeden z najbardziej reprezentacyjnych zabytków położonych przy tzw. Trakcie Królewskim w Gdańsku. Część traktu stanowi Długi Targ położony nieopodal historycznego portu nad rzeką Motławą, resztę ulica Długa. W skład obecnego zespołu Dworu Artusa …

Więcej

Adres:

Gdańsk, Długi Targ 43/44Kontakt:

http://www.mhmg.pl/index.php/oddzial/2/dwor-artusa

ZOBACZ TAKŻE:patronat