Jadzia Pętelka

Halloweenowe Strachy, Wioska Małych Ludzi, Mit o Powstaniu Rzymu

BLOK 1. WSZYSTKIE KOLORY ŚWIATA. Sb 11.00, Wt 16.00

Zajęcia 4/10: Halloweenowe Strachy

Dzieci uwielbiają wszelkie okropności, a właśnie zbliża się okazja by popuścić wodze fantazji. W nadchodzącym tygodniu odwiedzimy Stany Zjednoczone właśnie w święto dyń, strachów, cukierków i psikusów. Jak zwykle sporo ciekawostek i dużo śmiechu. A potem zrobimy coś naprawdę straaasznego… 

BLOK2. W PLEMIENNEJ WIOSCE. Sb 12.00, Wt 17.00

ZAJĘCIA 4/10: Wioska Małych Ludzi

Głęboko w równikowej dżungli mieszkają najmniejsi ludzie świata. Z dala od cywilizacji zachowali swoje tradycje i zwyczaje. Kolejne fascynujące spotkanie z Czarnym Lądem i okazja do ciekawych porównań: tym razem skonfrontujemy plemię Pigmejów z poznanym już plemieniem Masajów. Czym różni się życie w dżungli od życia na sawannie? Co to są ludy prymitywne i czym jest cywilizacja? A przy okazji odrobina geografii: Afryka na mapie, równik, lasy deszczowe, sawanny, pustynie..

BLOK 3. NIEZWYKŁY ŚWIAT MITÓW. Wt 18.00

ZAJĘCIA 4/10: Mit o Powstaniu Rzymu

Dorośli dobrze znają tę historię: wykarmieni przez wilczycę bliźniacy postanawiają założyć miasto na brzegu Tybru. Z zaoranego pługiem kawałka ziemi wyrasta potężne imperium , centrum starożytnego świata. Kim był Cezar, jak poznał Kleopatrę i co oznacza veni, vidi, vici ? Jak wyglądało życie codzienne mieszkańców antycznego Rzymu? Jak mieszkali bogaci, a jak biedni Rzymianie, jak wyglądała ówczesna rodzina i szkoła? W co bawiły się dzieci i jak spędzano wolny czas? Co jedli, w co się ubierali, gdzie (i jak) się leczyli? W jakich wierzyli bogów? Porównamy tez dwie mapy: starożytną i obecną i zobaczymy co z wielkiego imperium przetrwało do naszych czasów.

Warsztaty prowadzone są według autorskiego programu i przygotowane z myślą o dzieciach w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Program oparty jest na ciekawostkach i kreuje pozytywny obraz świata. Tematy zajęć ilustrowane są prezentacją multimedialną przeplataną tematycznymi zabawami ruchowymi i plastycznymi. Prowadzący wciągają dzieci do dyskusji, zachęcają do wyrażania swoich opinii i dokonywania porównań. Wszystkie elementy są dopasowane do zakresu umiejętności i możliwości biorących udział w kursie osób. Dzięki temu dzieci nie tylko poszerzają swoją wiedzę o świecie, ale przede wszystkim świetnie się bawią.

Zajęcia prowadzone są w dwóch dogodnych lokalizacjach na Ursynowie: we wtorki w Domu Kultury Stokłosy przy ul. Lachmana 5 oraz w soboty w przedszkolu nr 351 im. W. Chotomskiej ul. Warchałowskiego 4.

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc prosimy o zapisy : zapisy@etnosfera.pl  lub pod nr tel. 604625016.

Cennik warsztatów :

Paszport jednorazowy: 20zł
Paszport uprawniający do 5 podróży: 90zł
Paszport uprawniający do 10 podróży:150zł

Zapraszamy też do zapoznania się z naszą ofertą na stronie www.facebook.com/etnosfera .