Halloween w ZOO – straaasznie zagrożone gatunki

Warszawskie ZOO, Hipopotamiarnia i Akwarium Morskie mapa

niedziela 27.10.2019

13

Halloween w ZOO - straaasznie zagrożone gatunki

W niedzielę 27. października zapraszamy wszystkich o mocnych nerwach oraz tych, co lubią się bać i chcą poczuć dreszczyk emocji na „Halloween ze straaasznie zagrożonymi gatunkami”.

Początek o godz. 11.00 w Hipopotamiarni Warszawskiego ZOO, która zamieni się w mroczną siedzibę przerrrażających zwierzaków i cmentarzysko wymarłych gatunków. Będą strrraszne pajęczyny, zwisające pająki, fruwające nietoperze, potworrrne monidło i… upiorna trumna.

Będzie można wziąć udział w mini grze terenowej „W poszukiwaniu straaasznie zagrożonych gatunków”. By zdobyć nagrodę trzeba będzie odpowiedzieć na 5 pytań i wykonać 5 przerrrażających zadań: odgadnąć, czyje to czaszki i kości, wykazać się wiedzą o wymarłych gatunkach, sprawdzić, co kryją przerrrażające pudełka – zagadki, stanąć oko w oko z strrrasznymi bezkręgowcami oraz wykonać halloweenową przypinkę. Na najmłodszych będą czekały halloweenowe kolorowanki.

Podczas imprezy będzie okazja, by poszerzyć swoją wiedzę na temat zagrożonych gatunków, które można spotkać już tylko w ogrodach zoologicznych oraz wymarłych gatunków zwierząt – praprzodków mieszkańców naszego ZOO. A to już nie zabawa, to poważna sprawa! Opowiedzą o tym wolontariusze z Warszawskiego ZOO.

UWAGA!!! KONKURSY!!!
12.30 – Przebierz się za straszydło i wygraj konkurs na najupiorrrniejsze przebranie. Rozstrzygnięcie i rozdanie nagród o godz. 12.30!
13.30 – Przygotuj w domu dyniową rzeźbę lub lampion – najciekawsze, najstrrraszniejsze nagrodzimy, wszystkie podarujemy naszym zwierzakom! Rozstrzygnięcie i rozdanie nagród o godz. 13.30
Na zakończenie o godz. 14.00 (jeśli tylko nie spadnie deszcz) przeniesiemy się na polanę piknikową, gdzie będzie można upiec pyszne jabłka oraz ziemniaczki.
W godz. 14.00-15.00 w Pawilonie Bezkręgowców, fani tych uroczych stworzeń będą mieli wyjątkową okazję odkryć tajemnice bezkręgowców, które zdradzi ich Opiekun.

PRZERRRAŻAJĄCY plan dnia:
Hipopotamiarnia i Akwarium Morskie – 11.00-14.00
– Cmentarzysko wymarłych gatunków
– W poszukiwaniu straaasznie zagrożonych gatunków – mini gra terenowa
– Czyje to kości i czaszki?
– (Nie takie) straaaszne bezkręgowce: karaczany, patyczaki, wije, larwy, straszyki
– Co wiesz o wymarłych gatunkach – quiz
– Przerrrażające pudełka-zagadki
– Opowieści o wymieraniu rafy
– Halloweenowe kolorowanki
– Halloweenowe przypinki
– Potworrrne monidło

KONKURSY Z NAGRODAMI
– 12.30 – Najupiorrrniejsze przebranie
– 13.30 – Najstrrraszniejsza dyniowa rzeźba lub lampion

Zrelaksowana Mama

Warsztaty świadomego rodzicielstwa

Jak być mamą zadowoloną z życia i jednocześnie zapewnić dzieciom szczęśliwe dzieciństwo? Jak radzić sobie ze stresem i negatywnymi emocjami?

Naucz się komunikować się z dzieckiem bez przemocy, wyznaczać granice, regenerować siły, świadomie przeżywać swoje macierzyństwo i cieszyć się nim.

Pawilon bezkręgowców – 14.00-15.00
Spotkanie z Opiekunem bezkręgowców

Polana piknikowa – 14.00-15.00
Ognisko połączone z pieczeniem jabłek i ziemniaków (można przynieść do upieczenia również własne kiełbaski) * W razie deszczu ognisko nie odbędzie się.

DO UDZIAŁU W WYDARZENIU upoważnia ważny bilet wstępu do Warszawskiego ZOO w przerrrażająco niskiej cenie od 13 zł do 20 zł/os.

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
logo zoo Warszawa

Miejski Ogród Zoologiczny w Warszawie

ZOO otwarte jest przez cały rok. Zimą 80% zwierząt można oglądać na wybiegach, inne w pomieszczeniach zamkniętych.

W ZOO odbywają się lekcje dla dzieci i młodzieży, w tym specjalne zajęcia dla dzieci niepełnosprawnych.

Wizytówką ZOO jest m.in. …

Więcej

Adres:

ul. Ratuszowa 1/3 03-461 WARSZAWA, POLSKA

Kontakt:

+48 (22) 619-40-41,
zoo@zoo.waw.pl
http://zoo.waw.pl