Fisher Price
rysuj

Choć zagraniczne zwyczaje związane z Halloween stały się popularne w naszej kulturze, nie musimy sięgać po obce, by poczuć dreszczyk grozy. A to dlatego, że nasi przodkowie wierzyli w duchy, zmory i upiory, od których włos jeży się na głowie. Co to za potwory, dowiedzą się uczestnicy zajęć Halloween po śląsku, na które zapraszamy 29 października do Muzeum Górnośląskiego.

Dzieci odkryją, jakie potwory mieszkały dawniej w naszej najbliższej okolicy i dowiedzą się, jak można było się ich pozbyć. Przy okazji poznają zwyczaje świąteczne i codzienne życie naszych przodków. Zajęcia będą miały formę dyskusji połączonej ze spacerem po wystawie etnograficznej, a zakończą się warsztatami plastycznymi, w czasie których każdy uczestnik będzie mógł stworzyć własnego potwora.

film

Zajęcia, realizowane w ramach cyklu Sobotnie spotkania z wiedzą, są skierowane do dzieci w wieku od 3 do 12 lat oraz do osób starszych. Koszt udziału w warsztatach wynosi 10 zł od dziecka. Obowiązują zapisy (dwa tygodnie przed terminem zajęć), które prowadzi Dział Edukacji: tel. 32 281-82-94 w. 127.

Data: 29 października 2016 (sobota), godz. 12.30

Miejsce: Muzeum Górnośląskie w Bytomiu, gmach przy pl. Jana III Sobieskiego 2, Centrum Edukacji

Prowadzący: Zuzanna Orzeł, Magdalena Pospieszałowska

Radość i świadomość w relacjach z dzieckiem

Zrelaksowana Mama

Warsztaty świadomego rodzicielstwa

Jak radzić sobie ze stresem i złością? Jak być mamą zadowoloną z życia i jednocześnie zapewnić dzieciom szczęśliwe dzieciństwo?

Naucz się porozumiewać z dzieckiem bez przemocy, wyznaczać granice, regenerować siły, świadomie przeżywać swoje macierzyństwo i cieszyć się nim.

Koszt: 10 zł/zapisy

Fot. Witalis Szołtys

 

585 ocen
4.97
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent

Muzeum Górnośląskie

Zbiory Muzeum Górnośląskiego to ponad 750 tys. eksponatów, a ich charakter ma bezpośredni wpływ na działalność placówki, która koncentruje się zarówno wokół problemów regionalnych, jak i ponadregionalnych. W muzeum funkcjonuje siedem działów merytorycznych: Archeologii, Etnografii, Historii, …

Adres:
pl. Jana III Sobieskiego 2
41-902 Bytom
Kontakt:

0-322-818-294
mgbytom@us.edu.pl
https://muzeum.bytom.pl