Królik i Misia

Grupy Zabawowe Mysi Pestki

📅 środa 19.12.2012 do piątek 21.12.2012
Grupy Zabawowe Mysi Pestki

Warsztaty rozwojowe dla dzieci, podczas których odkrywać będą świat oraz  przygotowywać się do roli przedszkolaka. Oczywiście wszystko to w atmosferze pełnej ciepła i zrozumienia oraz uwagi poświęcanej każdemu dziecku.

W Pestce świadomie tworzymy sytuacje sprzyjające rozwojowi dziecka. Najważniejszy jest dla nas kontakt z nim – to, jak zwracamy się do dziecka, jak tłumaczymy mu, co dzieje się z nim i w grupie rówieśników, jak zachęcamy do różnego rodzaju doświadczeń.

Rozwojowi służy także aranżacja przestrzeni i proponowane pomoce (np. piaskownica z ziarnami do przesypywania, ciasto do ugniatania, klocki z dużych pudełek, różnego rodzaju instrumenty).

W Pestce dzieci zdobywają umiejętność radzenia sobie z różnymi sytuacjami społecznymi (czekanie na swoją kolejkę, chęć zabawy tą samą zabawką co inne dziecko, zadbanie o swoje prawa w sytuacji nacisku przez inne dzieci, umiejętność zwracania się do osoby prowadzącej zajęcia, rozstanie z rodzicem).

W spotkaniach jest wiele okazji do nazywania emocji i uczuć oraz do prób radzenia sobie z nimi. Dzieci przez cały czas – będąc w grupie i obserwując inne dzieci – uczą się zachowań społecznych, stają się coraz bardziej samodzielne i niezależne. Zajęcia dla dzieci z rocznika 2010

TERMIN:
wtorek 9.30 (zapisy na II semestr)
wtorek 10.45 (zapisy na II semestr)
środa 17.00-18.00 (5 wolnych miejsc)
piątek 10.15-11.15 (3 wolne miejsca) – pierwsze spotkanie 7 grudnia

KOSZT:
semestr: ilość zajęć x 20 zł (20 zł za zajęcia)
4 kolejne zajęcia – 100 zł (25 zł za zajęcia)
pojedyncze spotkanie – 30 zł

Informacje i zapisy: 512 855 772