Gród w Grzybowie zaprasza na Majówkę!

Rezerwat Archeologiczny Gród w Grzybowie Grzybowo 10a mapa

niedziela 01.05.2016 do wtorek 03.05.2016

3 zł - 7 zł

Majówka z Historią Gród w Grzybowie

Gród w Grzybowie to przede wszystkim naturalna plenerowa ekspozycja wczesnośredniowiecznego grodu z zaaranżowaną zagrodą historyczną.

Stwarza to doskonały pretekst do prowadzenia działań edukacyjnych siłami pracowników muzeum oraz we współpracy z odtwórcami. W zaaranżowanej przestrzeni grodu staje się możliwe prezentowanie zarówno zajęć domowych, jak i życia codziennego, a także inscenizowanie obrzędów i widowisk. Prezentacje, odtwórstwo w autentycznej historycznej przestrzeni staje się bardziej wiarygodne a historia jest znacznie lepiej odbierana. W dniach 1-3 maja w Rezerwacie Archeologicznym Gród w Grzybowie wspólnie ze Stowarzyszeniem Edukacji i Odtwórstwa Historycznego „AUREA TEMPORA” zapraszamy na piknik edukacyjny połączony z grami terenowymi.

1 maja – Ścieżki Edukacji Ekologicznej Grodu w Grzybowie

Każdy przybywający na gród będzie miał możliwość odkrycia, poznania i przejścia ścieżką przyrodniczą, nowo powstałą w roku 2015. Każdy też może brać udział w zajęciach i konkursach o przyrodzie dawnej i współczesnej. Na uczestników czekają materiały promocyjne, książki o przyrodzie Grodu w  Grzybowie, Grzybowski Kalendarz Przyrody i niespodzianki?

2 maja – Dzień Flagi

Przygotowano grę terenową „Barwy Rzeczpospolitej”

3 maja – Dzień Godła

Przygotowano zabawy edukacyjne pod wspólnym hasłem – poznajemy nasze godło.
o godz. 12:00 zostaną ogłoszone wyniki Konkursu „Godło mnie inspiruje”

Przez wszystkie dni majówki realizowany będzie edukacyjny projekt GAMA – Grzybowskiej Akademii Małego Archeologa, gdzie dzieci poprzez zabawę będą poznawały pracę archeologa, zabytki i ich historię. Prowadzone będą warsztaty, a dla najmłodszych przygotowany zostanie wykop archeologiczny, w którym będą prowadziły poszukiwania zabytków i uczyły się dokumentacji wykopaliskowej. Odtwórcy historyczni ze Stowarzyszenia Edukacji i Odtwórstwa Historycznego „AUREA TEMPORA” przez trzy dni będą mieszkańcami zagrody historycznej gdzie każdy przybywający na gród będzie miał możliwość nie tylko obejrzenia ludzi w tradycyjnych strojach, przy tradycyjnych zajęciach, ale będzie mógł samemu spróbować pracy dawnych rzemieślników i pobyć w warunkach z minionej epoki. W pawilonie muzealnym można będzie wraz z przewodnikiem, zobaczyć stałą wystawę archeologiczną p.t. „Gród Grzybowo – między plemieniem a państwem”, będącą rekonstrukcją stanowiska archeologicznego, jakim jest fortyfikacja wałów grodu. W sali wystaw czasowych można będzie zobaczyć prezentację publikacji naukowych, eseistykę historyczną i beletrystykę – „Czytajmy Historię! Wszystko? o Mieszku, Piastach i Słowianach”, przygotowaną wspólnie z Biblioteką Pedagogiczną we Wrześni.

Zapraszamy wszystkich. Bilet wstępu 5 zł (normalny), 3 zł (ulgowy), dzieci do lat 7 – wstęp bezpłatny.

Rezerwat Archeologiczny Gród w Grzybowie
Oddział Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy

Grzybowo 10a
62-300 Września
tel. 507-513-798
tel. 61 880 00 76
e-mail: grzybowo@lednica.pl
facebook.com/rezerwatgrzybowo

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Muzeum Pierwszych Piastów

Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy

  Program edukacyjny Muzeum jest prezentacją podstaw praktycznych rozwiązań dydaktycznych, dotyczących edukacji historycznej, regionalnej i społecznej, realizowany będzie od 17 kwietnia. Ideą programu jest rozwijanie u dzieci umiejętności kreatywnego myślenia, wzbudzenie zainteresowania przeszłością sprzed 1000 - …

Więcej

Adres:

Dziekanowice 32
62-261 Lednogóra


Kontakt:

(061) 427 50 10
sekretariat@lednicamuzeum.pl
http://www.lednica.pl
facebook

Zobacz także