rysuj

Ochrona zbiorów to najważniejszy obowiązek pracowników muzeum. Podczas wojny stanowiła ona ogromnie trudne wyzwanie. Uczestnicy gry wcielą się w obrońców dzieł sztuki i poznają wojenne losy Muzeum Narodowego w Warszawie. Do udziału zapraszamy osoby w każdym wieku – rodziny, seniorów, indywidualnych zwiedzających.
Do gry można się przyłączyć w dowolnym momencie.

W holu głównym każdy z uczestników otrzyma kartę gry z zadaniami i wskazówkami do ich rozwiązania.
Udział w grze jest możliwy po zakupie biletu do galerii stałych.

bilet do galerii stałych: normalny 20 zł, ulgowy 10 zł / bilety online

10 lat od powrotu Pomarańczarki do MNW
Dokładnie 10 lat temu Żydówka z pomarańczami Aleksandra Gierymskiego powróciła do Muzeum Narodowego w Warszawie. Eksponowane w Galerii Malarstwa Polskiego płótno było ostatni raz widziane w 1944 roku podczas Powstania Warszawskiego. Późniejsze poszukiwania okazały się bezskuteczne – aż do 2010 roku, kiedy „Pomarańczarka” odnalazła się w katalogu aukcyjnym w okolicach Hamburga. Niecały rok później dzieło znalazło się ponownie w Muzeum Narodowym w Warszawie, oczekując na gruntowną renowację.
Arcydzieło Aleksandra Gierymskiego można na co dzień oglądać w Galerii Sztuki XIX Wieku.
Powrót Żydówki z pomarańczami do Muzeum Narodowego w Warszawie nie byłby możliwy bez wsparcia Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu oraz PZU.

Czy i jak motywować dzieci

Nie ma jednego powodu, dla którego dziecko nie chce się uczyć i dlatego nie ma jednej prostej recepty na zmotywowanie go do nauki. Na edukację trzeba spojrzeć szerzej, w kontekście całej rodziny. Zapnijcie pasy! Ten kurs to prawdziwa szybka rodzinna edukacyjna rewolucja!

558 ocen
4.98
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent