Golfiści grają dla noworodków z Trójmiasta

📅 sobota 01.08.2015
Golfiści grają dla noworodków z Trójmiasta

Antony de Mello, jeden z najbardziej znanych jezuitów na świecie, w swojej obsypanej nagrodami książce "Przebudzenie" tak zwrócił się do osoby, której kiedyś pomógł: "Mówisz, że ja Ci pomogłem? Była to moja przyjemność, tańczyłem mój taniec. Pomogło Ci to? No to cudownie! Przyjmij moje gratulacje. Niczego mi nie zawdzięczasz". Za kilkanaście lat, być może i my będziemy mogli porozmawiać w podobny sposób z dziećmi, o których zdrowie walczy Oddział Neonatologii Szpitala na Zaspie. Musimy jednak sobie a przede wszystkim im dać szansę na osiągnięcie w życiu jeszcze więcej niż nam się udało. Tak może być. I nie nam będą to zawdzięczać a szansie, którą dostaną od życia.

Rocznie w Szpitalu św. Wojciecha przychodzi na świat ponad 3000 dzieci, do Oddziału Intensywnej Terapii trafia około 350 chorych noworodków, czyli ponad 50% dzieci z całego województwa pomorskiego. Te liczby potrzebują wsparcia a turniej GOLFIŚCI NOWORODKOM jest próbą niesienia takiej pomocy… Podczas zeszłorocznego turnieju Fundacja zebrała ponad 30 000 zł. Między innymi to dzięki tym funduszom ziści się zakup nowoczesnego aparatu USG, który pozwoli dokładniej diagnozować wczesne wady rozwojowe u noworodków.

Sam turniej, podobnie jak w zeszłym roku, obfitować będzie w wiele niespodzianek. Po golfowych rozgrywkach odbędą się konkursy: putowania oraz hole in one. Zwycięzca tego ostatniego stanie się szczęśliwym posiadaczem sportowego samochodu osobowego. Dodatkowo aby umilić czas oczekiwania na wyniki Sponsorzy, Partnerzy oraz zaproszeni goście wezmą udział w Akademii Golfa. Wyjątkowym momentem popołudniowych atrakcji będzie licytacja prac byłych już podopiecznych Oddziału Neonatologii.

Pomorska Fundacja Neonatologii „Dobrze, że jesteś" powstała w 2012 roku przy Oddziale Neonatologii Szpitala Specjalistycznego im. św. Wojciecha przy Gdańskiej Zaspie. Jej głównym celem jest poprawa warunków leczenia i rozwoju noworodków oraz wcześniaków, doposażenie ośrodka w nowoczesny sprzęt, oraz organizowanie wszelkiego rodzaju form edukacji związanych z neonatologią. Mają one być dedykowane w równym stopniu personelowi medycznemu jak i rodzicom wcześniaków.

Turniej Charytatywny GOLFIŚCI NOWORODKOM powoli wpisuje się już w kalendarz spotkań pomorskiego świata sportu, biznesu i medycyny. Organizatorzy, do których oprócz Fundacji zaliczają się firmy autohouse.pl, Valentini oraz Sand Valey Golg & Country Club, życzyliby sobie aby docelowo stał się on największą tego typu imprezą w regionie pomorskim. Taką, która swoją ideą i efektywnością niesie pomoc wielu chorym i potrzebującym dzieciom oraz ich rodzinom.

W tym roku Turniej wsparły następujące instytucje: Ziaja, Grupa Progress, Brandish, Renau Business Software, Kram, Restauracja El Greco, Mr Dark, MANA SPA, Sniper , Przedszkole Mały Geniusz z Elbląga oraz legendarna grupa HELLS ANGELS MOTORCYCLE CLUB GDAŃSK. Partnerami medialnymi wydarzenia są: Gazeta Wyborcza, Prestiż, magazyn GAGA, radio Eska oraz portal trojmiasto.pl.