W grudniu Instytut Kultury Miejskiej ma przyjemność zaprosić Państwa na kolejny spacer z cyklu „Gdańskie Miniatury”. Tym razem odwiedzamy gdańskie parki i zieleńce, a wędrować będziemy szlakiem topoli – drzew, które według podań ludowych budzą lęk, ale też podziw. Są kojarzone zarówno ze śmiercią, jak i z nieśmiertelnością. Topole są jednym z najszybciej rosnących gatunków drzew, niestraszne im żadne warunki pogodowe, a z ich pączków można zrobić wywar leczniczy o działaniu przeciwgorączkowym i oczyszczającym.
Topole były obecne w mitologii greckiej oraz Piśmie Świętym. Podobno Jezus Chrystus ukrzyżowany był na osikowych belkach, a słynna tarcza Ajaksa – greckiego wojownika walczącego podczas wojny trojańskiej – zrobiona była właśnie z drewna topoli.
Podczas grudniowego spaceru odwiedzimy między innymi Targ Drzewny słynący niegdyś z handlu drewnem oraz węglem drzewnym, zaś teraz miejsce, w którym możemy zobaczyć jedyny w Gdańsku pomnik konny króla Jana III Sobieskiego. Na szlaku naszej wycieczki nie zabraknie także Małego Błędnika, Kanału Raduni czy ulicy Nowe Ogrody 16, gdzie kiedyś stał Pałac Radziwiłłów.
Informacje o grze znajdują się pod adresem: www.gdanskieminiatury.ikm.gda.pl
Wstęp wolny
Serdecznie zapraszamy!
12.12 – 10.00, 11.30, 13.00 gra miejska-spacer dla szkół. Obowiązują wcześniejsze zapisy, do 6.12 na adres e-mail: miniatury@ikm.gda.pl
Grupy zorganizowane prosimy o zgłoszenia do dnia 06.12.2017 r. z podaniem nazwy szkoły/placówki kultury/grupy nieformalnej i ilości uczestników, wybranej godziny, nazwisk oraz telefonów kontaktowych osób, które będą towarzyszyć grupie dzieci i młodzieży (na każde 15 osób przypada jeden opiekun)
Organizatorzy informują, że zapewniają oprowadzanie. Nie zwalnia to Państwa z obowiązku zapewnienia osobom nieletnim opieki zgodnej z obowiązującymi przepisami prawa.
16.12 – 11.00, 12.30, 14.00 gra miejska-spacer dla rodzin i grup nieformalnych. Spotkanie:
godz. 11.00 i 14.00 Gdańsk, Targ Drzewny, pomnik Jana III Sobieskiego, godz. 12.30
Gdańsk, ul. Nowe Ogrody 27.
Informacje: miniatury@ikm.gda.pl
Spacer w trakcie jego przebiegu będzie fotografowany i filmowany.
Biorący udział w spacerze, poprzez dokonanie zgłoszenia, na podstawie art. 81 ust. 1 ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (t.j. Dz.U. z 2006 r., Nr 90, poz. 631, z późn. zm.) udzielają Instytutowi Kultury Miejskiej w Gdańsku nieodpłatnie zgody na rejestrację utrwalającą ich wizerunek oraz zezwalają na publikację zdjęć, wideogramów lub filmów z przebiegu spacerów zawierających ich wizerunek poprzez utrwalanie i zwielokrotnianie zdjęć, wideogramów lub filmów dostępnymi technicznie metodami, wykorzystanie zarejestrowanych fragmentów filmów, wideogramów lub fotografii w celach informacyjnych, promocyjnych lub innym związanym z działalnością statutową Instytutu Kultury Miejskiej, w tym poprzez prezentowanie ich w wydawnictwach Instytutu Kultury Miejskiej lub na ich stronie internetowej, gdzie będą one publicznie udostępnione w taki sposób, aby każdy mógł mieć do nich dostęp w miejscu i w czasie przez siebie wybranym.