Weleda

Gdańskie Miniatury w Gdańsku Głównym

📅 poniedziałek 07.01.2013 do niedziela 20.01.2013
Gdańskie Miniatury w Gdańsku Głównym
Na ulicy Plebania, przewodniczka Ewa Czerwińska opowie o rozmazanych przez łzy Katarzyny Meydeburg drogocennych rękopisach i o jej wkładzie w powiększenie zbiorów książnicy gdańskiej. Zainteresowani dowiedzą się także kim była Anna Schilling, jaki był jej związek z Mikołajem Kopernikiem i obserwatorium we Fromborku oraz gdzie „mieszka” bohaterka powieści Jadwigi Łuszczewskiej – „Panienka z okienka”.

Całość gry dostępna jest: http://www.ikm.gda.pl/TajemniczeNiewiasty
Po Głównym Mieście oprowadzać nas będzie przewodniczka Ewa Czerwińska http://ibedeker.pl/przewodnicy/przewodnik-po-gdansku-ewa-czerwinska/  wraz z portalem iBedeker.

Z wydarzenia powstanie relacja, fotoreportaż oraz film zamieszczony na portalu.
Gdańskie Miniatury to projekt edukacyjny, który korzystając z formy gry terenowej, pozwala odkrywać uczniom i uczennicom, a także dorosłym zainteresowanym historią Gdańska, niezwykłe miejsca i postacie związane z naszym miastem. Przez cztery lata zabawa miała różne formy, od  gry w poszczególnych dzielnicach Gdańska, przez cykle tematyczne (Gdańsk wielokulturowy, legendy gdańskie), po uczęszczanie trasami proponowanymi przez same dzieci i młodzież. W roku szkolnym 2012/2013 przyglądamy się wielkim kobietom w historii Pomorza.

SPACER Z PRZEWODNICZKĄ I PORTALEM iBEDKER
TERMIN: 30 stycznia 2013 roku (środa). Godziny: (do wyboru) 10.00, 11.30, 13.00.
MIEJSCE SPOTKANIA: Gdańsk Główny, Targ Węglowy, przed Teatrem Wybrzeże
KATEGORIA WIEKOWA: od czwartej klasy szkoły podstawowej – szkoły ponadgimnazjalne
CZAS TRWANIA: około 1,5 godziny
MAKSYMALNA ILOŚĆ OSÓB W GRUPIE: 50
KOSZT: Bezpłatne
Prosimy o zgłoszenia do dnia 23 stycznia (środa) z podaniem nazwy szkoły/ placówki kultury/grupy nieformalnej i ilości uczestników, wybranej godziny oraz nazwisk oraz telefonów kontaktowych osób, które 30 stycznia będą towarzyszyć grupie dzieci i młodzieży (na każde 15 osób przypada jeden opiekun), na adres e-mail miniatury@ikm.gda.pl
Organizatorzy informują, że zapewniają przewodnictwo po trasie Tajemnicze Niewiasty. Nie zwalnia to Państwa z obowiązku zapewnienia osobom nieletnim opieki zgodnej z obowiązującymi przepisami prawa.

Organizatorzy zastrzegają, że będą dobierać grupę według kategorii wiekowej. Organizatorzy zastrzegają, że w przypadku dużej ilości zgłoszeń na wybraną godzinę, będą w konsultacji z grupą zapraszać Państwa na inną porę.

Potwierdzenia zostaną przesłane drogą e-mailową do 24 stycznia.
Aby wziąć udział w zabawie i wygrać wspaniałe nagrody – bilety wstępu do trójmiejskich instytucji kultury wystarczy, po odbytym spacerze, w formularzu na stronie organizatora – Instytutu Kultury Miejskiej –  odpowiedzieć na pięć pytań na formularzu on-line.
Ze względu na semestralny finał zabawy 6 lutego 2013 o godz. 11.00 w Instytucie Kultury Miejskiej – prosimy o wysłanie odpowiedzi ze wszystkich miesięcy do dnia 31 stycznia 2013.

W związku z tradycyjnie już odbywającym się wśród uczestników losowaniem gadżetów, prosimy, aby dzieci miały przygotowane karteczki z imieniem i nazwiskiem.