Gdańskie Miniatury na Biskupiej Górce

📅 czwartek 22.05.2014
Gdańskie Miniatury na Biskupiej Górce

Spacer rozpocznie się u podnóża Biskupiej Górki, przy dawnym kościele menonickim, dziś należącym do zboru kościoła zielonoświątkowców, gdzie przewodniczka – Ewa Czerwińska, opowie o samej budowli oraz o przybyłych do Gdańska menonitach. W trakcie wspinaczki na szczyt wzniesienia kontynuować będzie historię o tym, jak zaczęto budować fortyfikacje w tej części miasta i jak zmieniało się to miejsce na przestrzeni dziejów.

Przy drodze na Bastion Ostroróg powiemy o budowanych umocnieniach i o niezwykłej postaci Nataniela Wolffa. Przy dawnych koszarach wyjaśnimy, co działo się na Biskupiej Górce w XIX wieku, zaś u podnóża dawnego schroniska wspomnimy o czasach II wojny światowej – mówi Anna Urbańczyk, koordynatorka Gdańskich Miniatur.

Zgłoszenia przyjmowane są do 13 maja (wtorek) 2014 r. z podaniem nazwy szkoły/placówki kultury/grupy nieformalnej i ilości uczestników, wybranej godziny, nazwisk oraz telefonów kontaktowych osób, które 22 maja będą towarzyszyć grupie dzieci i młodzieży (na każde 15 osób przypada jeden opiekun), na adres e-mail: miniatury@ikm.gda.pl. Potwierdzenia zostaną przesłane drogą e-mailową do 15 maja (czwartek) 2014 r.

Opis trasy, mapka do pobrania i formularz konkursowy są dostępne pod adresem: http://ikm.gda.pl/activity/alternatywnie-o-miescie/gdanskie-miniatury/aktualna-trasa/.

Fortyfikacje Biskupiej Górki

Data: 22 maja 2014r, godz. 10.00, 11.30, 13.00.
Kategoria wiekowa:
szkoły podstawowe (klasy V-VI) – szkoły ponadgimnazjalne.
Czas trwania:
ok 1,5 godz.
Maksymalna liczba osób zgłaszanych:
30.
Maksymalna liczba osób podczas jednego spaceru:
50.
Spacery Gdańskich Miniatur są bezpłatne.

Gdańskie Miniatury to projekt edukacyjny, który korzystając z formy gry terenowej, pozwala odkrywać uczniom i uczennicom, a także dorosłym zainteresowanym historią Gdańska, niezwykłe miejsca i postacie związane z naszym miastem. Przez pięć lat zabawa miała różne formy, od gry w poszczególnych dzielnicach Gdańska, przez cykle tematyczne (Gdańsk wielokulturowy, legendy gdańskie), po uczęszczanie trasami proponowanymi przez same dzieci i młodzież. Zeszłoroczna edycja poświęcona była niezwykłym kobietom w historii Gdańska. W roku szkolnym 2013/2014 poznajemy historię Gdańska od strony militarnej.

Organizatorzy: Instytut Kultury Miejskiej, Miasto Gdańsk, iBedeker.pl
Patroni medialni: