Gdańska Choinka

📅 piątek 05.12.2014
Gdańska Choinka

W piątkowe popołudnie (05.12.2014) o godzinie 17.00 przy Zielonym Moście, w świetle fajerwerków i przy dźwiękach orkiestry z pokładu łodzi zejdzie na ląd zaczarowany orszak ze świętym Mikołajem na czele. Kolorowy korowód z mikołajowym pojazdem, mini kolejką i całą plejadą baśniowych postaci ruszy ulicą Długą, rozświetlając mijane dekoracje oraz choinkę przy fontannie Neptuna. Parada zakończy się na Targu Węglowym, gdzie po raz pierwszy w tym roku stanie Choinka Młodych Gdańszczan, przy której nastąpi rozstrzygnięcie konkursu na najpiękniejszą ozdobę choinkową i wręczenie nagród zwycięzcom. Pozostałe prace konkursowe ozdobią drzewka na Targu Węglowym. Całość zakończy się otwarciem świątecznego jarmarku.

Organizatorzy: Miasto Gdańsk, Fundacja Choinki Gdańskiej, „Plama" Gdański Archipelag Kultury.

Partnerzy: MTG S.A., Pałac Młodzieży, Żegluga Gdańska, Wolontariat Miasta Gdańska.

Gdańska Wigilia

21 grudnia 2014, godz. 16.00

Długi Targ

Coroczna Wigilia Gdańszczan odbędzie się na Długim Targu, gdzie przy akompaniamencie carillonu świąteczny stół nakryją kolędnicy. Żywa szopka z Marią i Józefem, chórem pasterzy oraz aniołami będzie stanowić piękną oprawę dla bożonarodzeniowych życzeń składanych przez włodarzy miasta. Tradycyjnie będzie też okazja do podzielenia się opłatkiem, który zostanie rozdany zebranym przez wolontariuszy. Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców, aby wspólnie przeżywać ten magiczny czas!

Partnerzy: MTG S.A., Pałac Młodzieży, Wolontariat Miasta Gdańska.