Podczas spotkania w niezobowiązującej atmosferze, w gronie nowych i starych przyjaciół chcemy podzielić się naszą historią, wspomnieniami i planami na przyszłość. Zabierzcie znajomych, dzieci, wnuki – zapraszamy do świata wielokulturowości Wrocławia i Dolnego Śląska.
W programie
Na scenie zaprezentują się profesjonalne i amatorskie zespoły prezentujące kulturę łemkowską, karaimską, ukraińską, grecką czy tatarską.
Nie zabraknie także animacji i warsztatów dla dzieci, rękodzieła oraz etnicznej kuchni. W programie warsztaty, bajki, kalejdoskopowe gry i przygody dla dzieci oraz dorosłych, muzyka etniczna w tradycyjnych i nowoczesnych aranżacjach oraz dobre rozmowy o tym co było i o tym, co będzie.
Wśród prezentujących się zespołów będziemy mogli zobaczyć m. in. ukraiński chór dziecięcy KapustaBand, który tworzą dzieci z doświadczeniem uchodźstwa z różnych miast Ukrainy czy grecką Afrodytę, której twórczość inspirowana jest bogatym dziedzictwem muzyki ludowej Grecji. Michał Kuliczenko i Przyjaciele zaprezentują program Zakorzenianie składający się z piosenek ukraińskich, karaimskich i łemkowskich.
Dzień uczcimy też muzyczną podróżą przez kultury i tradycje Macedonii, Polski, Ukrainy, Peru, Mali, Kolumbii, Bułgarii, Grecji i Litwy w wykonaniu Śpiewaczej Bandy z Wrocławia na czele z Danę Vynnytską. Zespół jest naszą „kalejdoskopową” wizytówką, łącząc miłośników muzyki etnicznej z całego świata. Do etno chóru dołączą wybitni muzycy sceny jazzowej:ㅤ
- Cyprian Baszyński — trąbka, flugelhorn, hulusy
- Ion Virlan — kontrabas
- Piotr Maria Budniak — perkusja
- Dana Vynnytska — fortepian, akordeon
Nie zabraknie zdjęć, wspomnień i oczywiście urodzinowego tortu!
Fundacja Kalejdoskop Kultur
Fundacja jest platformą dialogu międzykulturowego. Od 10 lat działamy na rzecz spójności społecznej i inkluzji wspierając różnorodność grup narodowych, etnicznych, religijnych, migrantek/-ów oraz osób uchodźczych. Edukujemy na rzecz tolerancji i promujemy wartości takie jak: prawa człowieka, społeczeństwo obywatelskie, wolność, demokracja.
Pomagamy ofiarom konfliktu zbrojnego za granicą, jak i osobom uchodźczym w Polsce. Specjalizujemy się w pomocy rozwojowej na obszarze Europy Środkowo-Wschodniej oraz projektach rzeczniczych i z zakresu dyplomacji publicznej, ale przede wszystkim tworzymy wrocławską wspólnotę wielu narodowości opartą na wzajemnym szacunku.
Kiedy: 22 września 2024 / godz. 14.00 Gdzie: Czasoprzestrzeń przy ul. Tramwajowej 1-3 we Wrocławiu