Rok 2746. Franek żył w czasach, w których ludzkość i zwierzęta rozumiały się wzajemnie i nikt nie znał znaczenia słowa wojna – nikt poza mrówkami. Pewnego dnia Franka odwiedza tajemniczy gość – mrówka Miranda. Mówi o jakiejś wojnie i prosi o pomoc. Chłopiec nie wie, czym jest zagrożenie, chętnie się zatem zgadza. Naiwnie wkracza w podziemny świat dwóch walczących królestw.

Wyobrażenie Franka na temat wojny ewoluuje. Na początku jest przekonany, że jest to jakaś miła osoba w potrzebie. Każde doświadczenie wyzwala w chłopcu emocje i najłagodniej jak się da – doprecyzowuje obraz wojny.

Premiera już 24 listopada!

Więcej informacji i przedsprzedaż na hulkybulky.pl i profilu FB

Parę słów o Autorce:
Ewa Marszałek (urodzona w 1980 roku, w Tczewie) – z wykształcenia polonista i socjolog, absolwentka Wydziału Filologiczno-Historycznego oraz Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego. Zawodowo związana z branżą IT. Humanistyczne pasje realizuje, pisząc bajki dla trojga swoich dzieci. Zadebiutowała w 2021 roku opowieścią wigilijną pt. „Pajączek ze stajenki betlejemskiej”. Obecnie pracuje nad nowym tekstem dla najmłodszych dotyczącym trudnej kwestii imigracji.

Ilustracje Julia Sarapata de Carvalho
FB @juliasarapatadecarvalho
IG @juliasarapata_illustrations
www.juliasarapataillustrations.com

Recenzje

„Opowieść o Franku w świecie mrówek to próba podjęcia trudnego tematu wojny w rozmowie z dzieckiem. Bajka pozwala przełamać tabu i pomaga oswoić dziecięcy lęk. Bardzo polecam rodzicom, nauczycielom, wychowawcom oraz wszystkim, którzy w tej baśniowej metaforze znajdą słowa tłumaczące mechanizm ścierania się dobra ze złem.” 
Milena Leszman, mama i nauczycielka

„Bajka Franek i Wojna to bardzo dobry pomysł na przybliżenie dzieciom problematyki wojny. Świetnym pomysłem autorki jest wykorzystanie w książce jako miejsca akcji mrowiska i mieszkających w nim walecznych mrówek. Poprzez ukazaną w opowiadaniu gamę emocji doświadczanych przez bohaterów, dziecko uczy się rozpoznawania i nazywania różnych uczuć. Duża dawka tajemniczości sprawia, że czytając bajkę, chcemy wiedzieć, co wydarzy się za chwilę. Użyte słownictwo jest adekwatne i zrozumiałe dla młodych ludzi, pozwala rozwijać i wzbogacać zasób słów oraz wiedzę na temat wojny. Bajka rozbudza także wyobraźnię i zainteresowanie światem zwierząt. Bardzo, bardzo dobra bajka terapeutyczna.”
dr Barbara Wiśniewska, specjalista psychologii klinicznej dzieci i młodzieży

FranekWhite_03 (1)

235 ocen
4.98
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent