- „Gliniane figurki zoomorficzne”. Na wystawie prezentujemy wspaniałe wyroby wykonane z gliny m. in. pełne uroku figurki różnych zwierząt. Na naszych zajęciach każdy będzie mógł wykonać samodzielnie z gliny figurkę zwierzątka wzorując się na oryginalnych zabytkach sprzed 3 tysięcy lat. Po zajęciach figurkę zabieramy do domu. Koszt 6,50 zł od osoby.
- „Modna biżuteria epoki brązu”. W epoce brązu na terenie Węgier rozwijała się wysokiej jakości metalurgia brązu. Przedmioty z brązu pochodzące z tego okresu często ukryte były jako skarby. Wśród licznych odkrytych przez archeologów zabytków są naramienniki, bransolety, pierścienie oraz zapinki. Podczas zajęć każdy będzie mógł zobaczyć jak wyglądały ozdoby w epoce brązu, dowiedzieć się jak je produkowano oraz wykonać zapinkę (broszę) typu węgierskiego z mosiężnego drutu, którą zabierze ze sobą. Koszt 6.50 zł od osoby.
Wystawa „Inne Światy / Zaświaty..” prezentuje najnowsze wyniki badań archeologicznych epoki brązu (2300–900 p.n.e.) na terenie północno-wschodnich Węgier. Zachęca zwiedzających do rozważań na temat życia codziennego ludzi epoki brązu, ich rytuałów, wierzeń i wyobrażeń, Pokazuje ich życie codzienne, wspaniałe wyroby wykonane z brązu i gliny. Kulminacją tajemnic wystawy jest prezentowany w specjalnej aranżacji wyjątkowym zabytek z brązu, mający zapewne znaczenie rytualne. Wystawa zrealizowana w ramach Roku Kultury Węgierskiej, przygotowana została wspólnie przez Herman Otto Muzeum w Miszkolcu i PMA. Komisarzem wystawy jest mgr Iwona Kowalczyk–Mizerakowska. Wystawa czynna tylko do 29 stycznia 2017r.
Państwowe Muzeum Archeologiczne, Warszawa ul. Długa 52 (Arsenał)
Tel. (22) 831 51 95, www.pma.pl
W niedzielę Muzeum czynne w godz. 10.00 – 16.00. na wszystkie wystawy wstęp wolny.
Państwowe Muzeum Archeologiczne
Państwowe Muzeum Archeologiczne w Warszawie zaprasza na: Wystawy stałe - Pradzieje ziem polskich - Alfabet architektury romańskiej - ABC architektury gotyckiej - Biskupin Wystawę czasową - Sztuka i religia epoki kamienia – kultura Cucuteni Wystawie towarzyszą zajęcia pt. „Malowana ceramika” Zajęcia muzealne - Lepienie naczyń …
00-241 Warszawa
+48 (22) 831 32 21 do 25 (cent
pma@pma.pl
http://www.pma.pl
facebook