Dzień Dziecka w Multikinie
UD

Finał projektu Pamiętaj o mnie, Wałbrzych

Teatr Lalki i Aktora w Wałbrzychu
🗺 mapa
📅 niedziela 26.06.2016
Wstęp wolny
Lalki teatr Wałbrzych

19 czerwca o godz. 16.00  i  18.00 oraz 26 czerwca o godz. 16.00 zapraszamy dzieci, rodziców i dziadków na finał projektu „Pamiętaj o mnie…” podczas którego zaprezentujemy zainscenizowane czytanie, etiudy przygotowane przez Seniorów oraz porozmawiamy o tym, co ważne.

Na wszystkie pokazy WSTĘP WOLNY.

Teatr Lalki i Aktora w Wałbrzychu, ul. M. Buczka 16. Informacje: tel. 74 666 73 40

Realizowany przez Teatr Lalki i Aktora w Wałbrzychu projekt „PAMIĘTAJ O MNIE…” dotyczy problemu „starzenia się”, przemijania  i odchodzenia, postrzeganego
w społeczeństwie jako temat drażliwy, tabu. Zależy nam na podkreśleniu naturalności zjawiska i wielkiej potrzebie mówienia o nim. Pomysłodawcą projektu jest aktor Teatru, Seweryn Mrożkiewicz.

Na projekt składały się równoległe działania realizowane w dwóch grupach. Pierwsza to dzieci w wieku 5-7 lat, które odwiedzaliśmy w szkołach i przedszkolach. Przygotowaliśmy dla nich zainscenizowane czytanie poruszające problem odchodzenia i przemijania, po którym odbywało się spotkanie i rozmowa z udziałem psychologa dziecięcego.

Druga grupa to seniorzy, którzy brali udział w warsztatach teatralnych, zajęciach w pracowni plastycznej i zajęciach literackich. Te spotkania zakończyły się przygotowaniem pokazów w formie etiudy teatralnej.

Projekt dofinansowany środkami Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Gminy Wałbrzych.

854 ocen
4.99
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent