filmy dla dzieci w Krakowie

📅 niedziela 12.09.2010
filmy dla dzieci w Krakowie

Po projekcji  zapraszamy dzieci do "przenośnej pracowni plastycznej", gdzie za pomocą barw i kształtów będą mogły wyrazić zapamiętane z książki i filmu doznania. Do udziału w projekcie zaproszono profesjonalistów, mających doświadczenie w kontaktach z widownią dziecięcą.
Program proponuje najciekawsze, najwartościowsze książki polskich i obcojęzycznych autorów.
W cyklu prezentowane są znane i popularne oraz nieco zapomniane filmy animowane. Opowieści o zwierzętach, podróżnikach, duchach, smokach i królewnach. Wesoła zabawa dla dzieci, a dla dorosłych sentymentalna podróż w czasie.

Cykl „Czytamy i oglądamy w Agrafce” będzie dla rodziców miłym przypomnieniem „dobranocek”, „wieczorynek” i bajek znanych z dzieciństwa, natomiast dla ich pociech przygodą, spotkaniem z ciekawymi bohaterami książek i filmów, ćwiczeniem wrażliwości i wyobraźni. Wnętrza kina Agrafka otwierają się dla najmłodszych, stwarzamy możliwość zwiedzania kabiny operatora, odsłaniamy tajemnice ekranu i projektora filmowego.
Nowością trzeciej już edycji cyklu, który zyskał sobie stałą i wierną publiczność będzie Biblioteka Małego Człowieka /wypożyczalnia książek dla dzieci/.

Zapraszamy dzieci z opiekunami w każdą niedzielę o godz. 11:00.
Bilety tylko 5 zł.

* czytamy –  „Przygody jeża spod miasta Zgierza”
| Wanda Chotomska
* oglądamy – BOCIANIE GNIAZDO i inne bajki zestaw animacji dla najmłodszych

BOCIANIE GNIAZDO
reż. Piotr Szpakowicz, Polska 1977, 10’
Przygody pieska, który mimo dobrych rad mamy postanawia zdobyć bocianie gniazdo na dachu.

JEŻ SZUKA RODZINY
reż. Janina Hartwig, wg scenariusza Wandy Chotomskiej, Polska 1978, 11’
Samotny jeżyk postanowił poszukać sobie rodziny. Po wielu perypetiach udało mu się spotkać gromadę prawdziwych jeży.

PAMPALINI I BOA (z serii PAMPALINI ŁOWCA ZWIERZĄT)
reż. Ryszard Lepióra, Polska 1978, 8’
Polowanie na węża boa, mimo ogromnej determinacji Pampaliniego kończy się niepowodzeniem i jak zwykle myśliwy musi salwować się ucieczką.

WIŚNIE W KAPELUSZU
(z serii OPOWIADANIA MUMINKÓW)
reż. Lucjan Dembiński, Polska/Austria 1977-82, 9’
Seria oparta na słynnym cyklu powieści fińskiej autorki Tove Jansson. Treścią są przygody dziwnych istot, zwanych Muminkami, oraz ich równie dziwnych przyjaciół.

JAK BALANEL UCZYŁ KACZKĘ PŁYWAĆ
reż. Artin Badea, Rumunia 1978, 8’
Opowieść o przygodach psa i kota, obdarzonych dziecięcą naiwnością. Bohaterowie wbrew panującemu przekonaniu o wrogości psów względem kotów, są najlepszymi przyjaciółmi.

ul. Krowoderska 8
(w budynku YMCA, I piętro)

kino@kinoagrafka.pl