FiKa filozofuje. Spotkanie dla dzieci w Muzeum Narodowym w Szczecinie

Muzeum Narodowe w Szczecinie mapa

niedziela 20.11.2016

bezpłatny

spotkania muzealne

Czy wiesz jakie jest najważniejsze pytanie świata? Brzmi ono: „Dlaczego?” Dlaczego coś jest, a czegoś nie ma? Dlaczego świat, nas nieustannie zadziwia, mimo że ludzie od tak dawna go zamieszkują? Dlaczego człowiek ciągle wymyśla coś nowego? Dlaczego czasami ludzie są dobrzy, a czasami im to nie wychodzi? Dlaczego różnimy się a zarazem jesteśmy tacy sami? Na te i wiele innych pytań (nie) odpowiemy podczas spotkań filozoficznych o charakterze edukacyjnym. Inspiracją są „Bajki filozoficzne” Micheala Piquela, w oparciu o metodę „P4C” – „Philophy for children” prof. Matthew Lipmana.

Cykl spotkań będzie się odbywał raz w miesiącu, w niedzielę o godzinie 11:00, wstęp bezpłatny, bez zapisów, dla dzieci od 7 lat.

Podczas spotkania z cyklu FiKa Filozofuje zastanowimy się dlaczego człowiek ciągle poszukuje odpowiedzi na różne pytania i z czego wynika jego ciekawość świata. Dowiemy się także, co wspólnego mają ze sobą homo sapiens, Arystoteles i podróże kosmiczne. Punktem wyjścia do dyskusji będą bajki „Cała wiedza świata” oraz „Niewidzialna kryjówka” z tomu „Bajki Filozoficzne” Micheal Piquemal Wydawnictwo Muchomor.

 

Spotkanie jest działaniem edukacyjnym i społecznym.

niedziela 20/11/2016 11:00

 

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Muzeum Narodowe w Szczecinie

Muzeum Narodowe w Szczecinie

Muzeum Narodowe w Szczecinie od wielu lat prowadzi intensywne działania edukacyjne skierowane do osób w różnym wieku i o wszechstronnych zainteresowaniach. Ofertę kieruje zarówno do szkół oraz przedszkoli jak i odbiorców indywidualnych. Głównym celem jest nie tylko przekazanie …

Więcej

Adres:

ul. Staromłyńska 27
70-561 Szczecin


Kontakt:

(+48) 091/ 4315 200
biuro@muzeum.szczecin.pl
http://www.muzeum.szczecin.pl
facebook