Weleda

festyn w Gdyni

📅 piątek 24.09.2010 do niedziela 26.09.2010
festyn w Gdyni

„Dary Ziemi" to głównie prezentacja, promocja oraz sprzedaż płodów rolnych, ogrodniczych i leśnych, połączona z poznawaniem tradycji i kultury różnych regionów Polski. W tym roku swój udział potwierdziło 110 wystawców. Od 2002 r. organizatorzy  poszerzyli tę prezentację o kraje unijne. Sobota należeć będzie do Belgii. Z kolei w niedzielę dla odmiany pojawią się klimaty muzyczne, potrawy oraz zwyczaje kultury bułgarskiej.

Wśród wystawców znajdą się przedstawiciele małych masarni, autorskich serowni, producenci dżemów i konfitur wytwarzanych ręcznie z wielu owoców i w bardzo oryginalnych kompozycjach smakowych, a także kilkunastu wystawców z miodami, w tym kilka najlepszych w Polsce pasiek ekologicznych.

Oprawę scenograficzną stworzy ogród wiejski inspirowany różą – symbolem pięknej i bogatej przyrody Bułgarii. Natomiast wielkomiejski klomb w stylu francuskim, otaczający słynną figurkę-fontannę Manneken pis z centrum Brukseli, będzie symboliczną ilustracją Belgii i zarazem stolicy Unii Europejskiej.

Tradycyjnie podczas imprezy poznamy laureatów 16. edycji konkursu „Gdynia w kwiatach". Zapraszamy w sobotę o godz. 13.00.

Więcej informacji na stronie: www.daryziemi.com .

Cena biletu: 6 zł, dzieci – wstęp wolny.

Dojazd środkami komunikacji miejskiej: trolejbusy 21, 31, 26 oraz autobus „S" – przystanki przy Parku Kolibki. Linia trolejbusowa 21 zostanie dodatkowo uruchomiona w niedzielę (26 września). Kursować będzie co ok. 60 minut.

źródło: BP UM Gdynia