Festiwal Zdrowia

📅 piątek 11.04.2014
Festiwal Zdrowia

W trakcie imprezy będziecie mogli wziąć udział w interesującym Was warsztacie* i/lub skorzystać z indywidualnych porad doświadczonych specjalistów – m.in. psychologa, coacha zdrowia, douli, położnych, fizjoterapeuty , dietetyka, stomatologa, pielęgniarki.

Pokażemy Wam jak prawidłowo udzielać pierwszej pomocy, jak razem z dzieckiem przygotować zdrowe przekąski oraz jak szybko i efektownie ułożyć / upiąć/ zapleść włosy.

Międzyczasie zagramy z Wam w ping-ponga i siatkówkę lub rozciągniemy mięśnie w ćwiczeniach z fizjoterapeutą albo wymasujemy chustą rebozo 😉

Podróżnicy też znajdą coś dla siebie na stoiskach informacyjnych m.in. Ambasady Łotwy, Słowacji czy Włoch.

Patronat nad Festiwalem Zdrowia objął burmistrz Dzielnicy Mokotów – Pan Bogdan Olesiński

Miejsce: Zespół Szkół nr 27, ul. Rzymowskiego 38 (vis′a′vis galerii Mokotów), Warszawa.

Czas: Godzina 10.00-14.00

PLAN IMPREZY:

10.00 – 10.30 Otwarcie imprezy z udziałem gości z zagranicy oraz wiceburmistrza Dzielnicy Mokotów, Dyrekcji Szkoły i innych zaproszonych gości.

WARSZTATY

10.00-10.30 Recykling dla dzieci czyli coś fajnego z „niczego". Organiczni Baranowscy

10.00-11.00 Warsztat z samobadania piersi. Położne z Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego

10.30-11.30 Ekodylematy czyli greenwashing. Organiczni Baranowscy

10.30-11.30 Zdrowe słodkości (dla rodziców z dziećmi od 2 do 6 lat). Magdalena Szymańska, dietetyk

11.00-13.00 Gra zdrowia. Agencja Invencja

11.00-13.00 Ból w porodzie. Po co jest i jak sobie z nim radzić. Doula dla Ciebie /Maminiec

11.00-12.30 Jak rozgryźć złość? " MyMamy

12.30-13.00 Położna – jej zadania, kompetencje, rola. Położne z Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego

13.00-14.00 Rozszerzenie diety dziecka. BLW. Małgorzata Jackowska , doradca żywieniowy, doula, promotorka karmienia piersią.

* Na warsztaty obowiązują zapisy (rekrutacja trwa do 10 kwietnia; szczegóły na stronie Fundacji RoRo: www.fundacjaroro.org/festiwal-zdrowia/). Osoby nie zapisane będą mogły wziąć udział w wybranych warsztatach w przypadku wolnych miejsc – informacja podczas Festiwalu.

PORADY INDYWIDUALNE

Psycholog, Beata Chrzanowska-Pietraszuk, SPPP Uniwersytet dla Rodziców

Położne, Warszawski Uniwersytet Medyczny

Doule i Promotorki Karmienia piersią , Doula dla Ciebie / Maminiec

Dietetycy, Yanse Poradnia Dietetyczna

Coaching Zdrowia Rodzinnego, MyMamy

Fizjoterapeuci, Fimedica

Stomatolodzy, EnelMed

INNE ATRAKCJE

10.00-10.30 Warsztaty recyklingowe dla dzieci. Organiczni Baranowscy.

10.30-12.30 Rozwijające i aktywne zabawy dla dzieci 0-3 lata. Agata Godawa

10.30-12.30 Cyrkowe szaleństwo dla dzieci 0-3 oraz 6-10 lat. Urodzinyurodziny.pl

-tańce narodowe – czyli dobra zabawa w rytmach portugalskich, włoskich, słowackich, łotewskich, tureckich i polskich z udziałem gości z zagranicy

– nauka układania / czesania/ związywania włosów dziecka i rodzica .Zespół Szkół nr 27

– pierwsza pomoc przedmedyczna, Zespół Szkół nr 27

– rozgrywki w tenisa stołowego i siatkówki, Zespół Szkół nr 27

– pokaz walk wschodnich dla dzieci

– nasz kręgosłup i wspólne ćwiczenia dla każdego, Fimedica

– analiza składu ciała, Yanse Poradnia Dietetyczna

– badanie ciśnienia krwi

– informacje m.in. o Słowacji, Łotwie i Włoszech (stoiska Ambasad)

– degustacje

– sadzenie drzewek

To będzie wspaniały dzień!

Wstęp bezpłatny!

Więcej informacji na stronie : www.fundacjaroro.org/festiwal-zdrowia/

Fundacja RoRo

Organiczni Baranowscy

Fimedica

EnelMed Stomatologia

Festiwal Zdrowia jest realizowany w ramach międzynarodowego projektu partnerskiego Grundtviga – „Through Better Lifestyle of Parents to More Successful Future Generations".