Festiwal w Gryfinie

📅 wtorek 08.12.2015 do czwartek 31.12.2015
Festiwal w Gryfinie

Rezerwacja i sprzedaż karnetów na festiwal rozpocznie się 8 grudnia 2015.

Bieżące informacje na temat imprezy można znaleźć na fanpage′u imprezy na facebooku.

Gryfino stanie się miejscem gdzie przecinać się będą szlaki reportażystów, etnologów, alpinistów czy miłośników ekstremalnej turystyki rowerowej. Festiwal dopełnią liczne wydarzenia towarzyszące, takie jak degustacje potraw, pokazy "Filmów świata", wycieczki po regionie, warsztaty dla dzieci i młodzieży, koncerty z muzyką alternatywną, ekstremalny rajd na orientację na 100 i 50 km a także Bal Włóczykija pod hasłem "Wehikuł czasu".

Na festiwalu zagrają m.in.: Fruitcakes, Tabu, GRUFF!, a regionaliści zabiorą widzów m.in. do Barlinka i okolic. Jeden dzień festiwalu odbędzie się również po niemieckiej stronie. Pośród gości swój udział w imprezie zapowiedzieli m.in. jeden z najbardziej cenionych polskich współczesnych pisarzy Andrzej Stasiuk, a także Przemek Kossakowski, autor popularnych programów "Szósty zmysł" oraz"Inicjacja".

Autorem plakatu i oprawy graficznej tegorocznej edycji festiwalu jest Tomasz Larek – ilustrator, grafik i pasjonat komiksów.