Jadzia Pętelka

Festiwal Piosenki Dziecięcej KOLOROWE NUTKI w NCK

📅 środa 21.05.2014
Festiwal Piosenki Dziecięcej KOLOROWE NUTKI w NCK

Przede wszystkim zależy nam na stworzeniu wspólnej, dobrej zabawy, z odrobiną współzawodnictwa. Poprzez udział w Festiwalu dzieci poszerzają swoje zainteresowania muzyczne i wymieniają swoje doświadczenia. Dla większości z nich jest to pierwsze zetknięcie z profesjonalną sceną i dużą widownią. Początkowo Festiwal swoim zasięgiem obejmował tylko miasto Kraków. Z każdym rokiem przybywało chętnych do wzięcia w nim udziału. Z czasem dotarł również do miejscowości całego województwa, a obecnie także do odległych zakątków Polski.

Przez te wszystkie lata, na scenie NCK, można było usłyszeć piosenki z repertuarów:  Natalii Kukulskiej, Majki Jeżowskiej, Krzysztofa Antkowiaka, zespołu „Fasolki", „Gawęda". Nie zabrakło również typowego repertuaru przedszkolnego np.: „Kolorowe kredki", „Kwiatki – bratki", „Jadą, jadą misie". Starsze dzieci sięgały po piosenki znanych polskich wykonawców, takich jak:  Maryla Rodowicz, Danuta Błażejczyk, Hanna Banaszak, Edyta Gepert, Urszula, Eleni.

Do udziału w Festiwalu zapraszamy dziecięce zespoły i solistów w trzech kategoriach wiekowych:

kat. I    do 7 lat

kat. II   8-12 lat

kat. III  13-16 lat.

Zgłoszenia należy dostarczyć do 12 maja 2014 r.

Natomiast wszystkich, bez wyjątku, i dużych i małych oraz bez względu na umiejętności wokalne, zapraszamy na Koncert Finałowy, który odbędzie się w środę 21 maja  o godz. 10.00. Przesłuchania finałowe poprowadzą Adam Małczyk i Michał Pałubski (Formacja Chatelet) . Gwarantujemy niezapomniane wrażenia, dobrą zabawę, liczne konkursy i dużo humoru.

WSTĘP NA KONCERTY JEST BEZPŁATNY!

Biuro Festiwalu:         Nowohuckie Centrum Kultury, al. Jana Pawła II 232

Impresariat , bud. A, pokój 013

tel.: 12 644 12 33, 517 248 634

e-mail: kolorowenutki@nck.krakow.pl

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.