Festiwal Nauki w Domu Muz – Toruń

Festiwal Nauki w Domu Muz – Toruń

27.04.2014 (niedziela) godz. 11:00-13:00, ul. Poznańska 52

„Skąd się bierze tęcza"

Podczas imprezy postaramy się znaleźć odpowiedź na pytanie: skąd się bierze tęcza? Zaproszeni fizycy pokażą nam, w jaki sposób można domowymi sposobami uzyskać efekt tęczy, jak światło rozszczepia się w pryzmacie, w jaki sposób mieszają się kolory. Dowiemy się również, jak z kolorów podstawowych uzyskać kolory pochodne. Dzieci i dorośli podczas działań plastycznych na dużych powierzchniach, przy pomocy pędzli, tasiemek z płótna, wałków itp. przekonają się, jak należy łączyć kolory czy jak stworzyć tęczę. Będzie dostępne m.in. stanowisko ze słodką kolorową masą, stanowiska malarskie, stanowisko z lampami i filtrami. Będzie można również łączyć kolory w szklanych probówkach.

28.04.2014 (poniedziałek) godz. 17:00-20:00, ul. Poznańska 52

„Wspomnienia przechowane w obrazach"

Impreza ma na celu połączenie losów współczesnego człowieka z historią lokalną miejsca, w którym obecnie się znajduje. Podczas spaceru po Podgórzu chcemy odkryć tajniki historii tego miejsca jako odrębnego organizmu miejskiego, a obecnie części Torunia. Chcemy zwrócić uwagę na ważne obiekty architektoniczne, które się tam znajdują lub znajdowały. Zaproszony historyk sztuki opowie krótką historię odwiedzanych miejsc i pokaże ich archiwalne zdjęcia. Z kolei fotografik wprowadzi uczestników w podstawowe tajniki sztuki fotografowania. Następnie wykonamy w technice scrapbookingu pierwszą stronę do albumu, na której znajdzie się archiwalne zdjęcie miejsca z przeszłości i zdjęcie współczesne z uczestnikiem warsztatów, wykonane w tym samym lecz zmienionym przez czas miejscu.

29.04.2014 (wtorek) godz. 17:00-19:00, ul. Poznańska 52

"DOPOKĄD?"

Warsztaty teatralno-plastyczne poświęcone poszukiwaniom własnego stylu współczesnego człowieka

Warsztaty te mają na celu pokazanie, jak w różnych kierunkach idą poszukiwania człowieka, aby zbudować własny wizerunek i styl oraz z jak różnych dziedzin ludzie czerpią inspiracje do budowania swojej tożsamości. Zapraszamy do wspólnej zabawy wszystkich, dla których człowiek wciąż pozostaje wielobarwną zagadką… i wartością samą w sobie.