Akademia tańca

📅 czwartek 16.02.2012 do wtorek 21.02.2012
Festiwal Carnavalia

16.02. – 21.02.12

IV Międzynarodowy Festiwal Zwyczajów i Tradycji Karnawałowych "Carnavalia:

Szczegółowy harmonogram:

PRZEBRANY PIĄTEK – 17 lutego
Kulinaria – prezentacja tradycyjnych potraw zapustnych z różnych regionów świata – Niemcy
Restauracja Bierhalle, Manufaktura

PARADNA SOBOTA – 18 lutego
10.00-22.00

Stylizacje karnawałowe (makijaż i fryzury) dla dzieci i dorosłych – prezentacje w wykonaniu uczniów oraz słuchaczy Europejskiego Studium Zawodowego Anagra
Manufaktura, rotunda

„Zimówki", czyli wycieczki z przewodnikiem po Łodzi karnawałowej (we współpracy z Muzeum Fabryki)
Zbiórka: Muzeum Fabryki, Manufaktura

Seminarium naukowe – wykłady dla dzieci i recytowanie bajek „Zaczarowany bajek świat"
Muzeum Fabryki, Manufaktura

Warsztaty edukacyjne – twórcze warsztaty rodzinne – praktyczna nauka różnych technik plastycznych „Turoń, kolędnicy, maski".
Muzeum Fabryki, Manufaktura
Wstęp: 20 zł (dziecko + dorosły)

Prezentacje zwyczajów i tradycyjnych obrzędów w przestrzeni miejskiej Łodzi – happeningi i performance (we współpracy z teatrem ulicznym „D-H" z Pałacu Młodzieży im. Juliana Tuwima w Łodzi).
Tradycyjne Wybory Króla i Królowej Karnawału – koronowanie
Manufaktura, Rynek

Pokazy tańca na lodzie – Szkoła Podstawowa nr 46
Manufaktura Rynek, Lodowisko

Koncerty i pokazy zespołów dziecięcych i młodzieżowych, taneczno-muzycznych:
SP nr 46 Łyżwiarska (szermierka, zespół wokalny Triolki), SP 14 i SP 162 (Klub Miłośników Flażoletu), Pałac Młodzieży im. Juliana Tuwima (zespół Krajki), Klub Tańca Sportowego Jaszczur, Iguana Dance Studio, Szkoła Muzyczna I Stopnia im. Władysława Szpilmana, Dziecięcy zespół tańca ludowego ,,Wesołe wełniaczki", Zespół tańca nowoczesnego ,,Project Dance" z Moszczenicy, Zespół działający w Zespole Szkół w Rocku.
Manufaktura – rotunda

Wernisaż wystawy – „Etno Eclecto" – Agata Armatys (technika filcowania jako dawna metoda ozdabiania odzieży we współczesnej interpretacji; ubiory i akcesoria)
Muzeum Fabryki, Manufaktura

Finał Wyborów Króla i Królowej Karnawału – Konkurs na najlepszy makijaż i stylizację karnawałową – wręczenie Pucharu Prezydenta Miasta Łodzi dla zwycięzców i nagród ufundowanych przez: Europejskie Studium Zawodowe „Anagra"
Koncert:
Zespół ludowy – „Ludowa biesiada z Czarnocina"
Zespół muzyki etnicznej – „Dzikie jabłka".
Manufaktura – rotunda

„Karnawałowa Milonga" – zabawa taneczna w rytmie tanga argentyńskiego
Spotkania rozpoczynają się godzinną „praktiką", podczas której uczestnicy opanowują podstawy tańca. Następnie odbywa się milonga.

KAMERALNY WTOREK – 21 lutego

Kulinaria – prezentowanie tradycyjnych potraw zapustnych z różnych regionów świata – Polska
Pierrogeria, Manufaktura

www.manufaktura.com